مسئولان باشگاه استقلال مسیر پر پیچ و خمی را در سال جدید پیش‌رو دارند.

استقلال و چالش‌های جذاب 97

سال 96 با تمام پایین و بالاهایش برای استقلال به پایان رسید. سالی که برای استقلالی ها با شکست های سنگین و پی در پی در لیگ قهرمانان آسیا و در ادامه در لیگ برتر شروع شد تا رویای قهرمانی لیگ با منصوریان خیلی زود رنگ ببازد.

نیمه اول 96 به قدری برای منصوریان و تیمش تیره و تار پیش رفت که در نهایت سرمربی محبوب آبی ها مجبور به تحویل نیمکت به چهره ای نسبتا سرشناس و آلمانی شد.

وینفرد شفر توانست با تزریق امید و خودباوری به تیم و البته ارتقا سطح بدنی و فنی بازیکنان پایانی شیرین و به یادماندنی را در سال 96 رقم بزند و چالش های جذابی را برای استقلال در سال جاری ترسیم کند که باهم به مرور آن ها خواهیم پرداخت:

۱)شفر و تمدید قراردادش
عملکرد مربی پا به سن گذاشته استقلالی ها آنقدر دلچسب و قابل توجه بود که وقتی آبی ها به سلامت از تونل وحشت اسفند و تقابل با تیم هایی نظیر الهلال،پرسپولیس و العین بیرون آمدند،تمدید قرارداد و نگه داشتن شفر و دستیارانش به اصلی ترین دغدغه هواداران و مدیران این تیم تبدیل شد. اتفاقی که استارت مذاکرات آن خورده شده و باید دید شفر فصل آینده را هم روی نیمکت استقلال سپری خواهد کرد یا اتفاقی خلاف خواست استقلالی ها خواهد افتاد.

۲)جنگ نایب قهرمانی در لیگ
پرسپولیس آنقدر محکم و با صلابت در لیگ پیش رفته که باید کار قهرمانی را تمام شده دانست اما جنگ برای کسب عنوان دومی و سهمیه قطعی فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا ادامه دارد. نبردی که در آن استقلال رقیبانی سر حال و جدی چون ذوب آهن،پارس جنوبی،سایپا،پیکان و حتی فولاد را در پیش دارد. شفر در صورت کسب عنوان نایب قهرمانی هم می تواند رتبه ای مشابه رتبه فصل قبل را کسب کند هم از طریق آن حضورش را در فصل بعد لیگ قهرمانان قطعی کند.

۳) فینال جام حذفی
استقلال فقط یک قدم تا کسب جام در این فصل فاصله دارد. قدمی که آبی ها باید آن را در فینال جام حذفی و در برابر تیم شگفتی ساز خونه به خونه بابل بردارند که اگر بتوانند این ماموریت را با موفقیت به سرانجام برسانند،علاوه بر کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا از کانال جام حذفی، به حسرت 5 ساله هواداران در کسب قهرمانی هم پایان می دهند.

۴) حفظ ستاره های بین المللی
استقلال بخش عمده ای از موفقیت هایش در ماه های پایانی سال 96 را مرهون درخشش ستاره های آن ور آبی اش بود. از سرور جپاروف که در مرکز زمین رهبر ارکستر شفر بود تا مامه تیام که با گلزنی هایش در لیگ و آسیا به مرد اول خط حمله استقلال تبدیل شد.

حالا دغدغه استقلالی ها برای نقل و انتقالات تابستانی حفظ این ستاره های ارزشمند خواهد بود.

۵)انتقال ستاره های جوان به اروپا
استقلال در حال حاضر تعداد قابل توجهی از ستاره های جوان و آینده دار خود را در تیم ملی می بیند. از سید حسین حسینی و روزبه چشمی و سید مجید حسینی گرفته تا وریا غفوری و امید ابراهیمی. این بازیکنان را می توان مسافران قطعی روسیه دانست و به این لیست ممکن است اسامی ای چون امید نورافکن،فرشید اسماعیلی و یا داریوش شجاعیان هم اضافه شوند. درخشش احتمالی این بازیکنان در جام جهانی می تواند آن ها را با پیشنهادهای قابل توجهی از سوی اروپایی ها و یا حتی کشورهای حوزه خلیج فارس مواجه کند که در آن صورت کار استقلال برای حفظ این ستاره های تاثیر گذار بسیار سخت خواهد بودگردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X