تیم فوتبال استقلال ایران در دومین بازی خودش در لیگ قهرمانان آسیا مقابل الاهلی عربستان 2-1 شکست خورد

فرهاد مجیدی برای اولین بار با استقلال باخت

در ادامه رقابت های این فصل لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال استقلال به عنوان یکی از نماینده های ایران دیدار دوم خودش را در زمین بی طرف و در کشور کویت مقابل الاهلی عربستان برگزار کرد. این بازی در شرایطی برگزار شد که استقلالی ها در بازی اول مقابل الشرطه عراق به تساوی رسیده بودند و در این بازی نیاز به کسب پیروزی داشتند. زیاد بودن مصدومان اما دست فرهاد مجیدی را برای انتخاب ترکیب بسته بود و استقلال با ترکیبی متفاوت در بازی امروز حاضر شد.

در نیمه اول این مسابقه الاهلی بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 17 صاحب یک ضربه پنالتی شد. این ضربه پنالتی توسط المعاشر به گل تبدیل شد تا استقلال خیلی زود در نیمه اول از حریف عقب بیفتد.

در ادامه اما وقتی حملات استقلال شروع شد، ارسلان مطهری خیلی زود دروازه الاهلی را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند. این نتیجه اما زیاد پابرجا نبود. الاهلی عربستان در دقیقه 29 بازی و فقط 6 دقیقه بعد از گل استقلال بار دیگر توسط المعاشر به گل رسید. تا پیش از پایان نیمه اول مسابقه اما استقلالی ها فرصت به تساوی کشاندن بازی را داشتند ولی وریا غفوری ضربه پنالتی بدست آمده برای استقلال را از دست داد.

در نیمه دوم این مسابقه استقلال نسبت به حریف عربستانی حملات بیشتری ترتیب داد. فرهاد مجیدی سعی داشت با استفاده از بازیکنان جوان نتیجه را برگرداند. در این مسیر مهاجمان و هافبک های استقلال بارها به دروازه الاهلی نزدیک شدند. درخشش خوب دروازه بان الاهلی بعد از گرفتن پنالتی اما به استقلالی ها اجازه باز کردن دروازه را نداد تا استقلال در دومین بازی خودش هم از رسیدن به پیروزی بازمانده باشد.

این باخت، اولین باخت فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال بود. در آخرین دقایق این بازی، ارسلان مطهری بار دیگر دروازه الاهلی را باز کرد اما قرار گرفتن دانشگر مقابل دروازه بان الاهلی باعث شد داور گل را آفساید اعلام کند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 
 
 

X