تتت

از جزئیات قرارداد استقلال با شیخ دیاباته رونمایی شده و مبلغ دستمزد وی اعلام شده است

جزئیات قرارداد دیاباته با استقلال

قرارداد شیخ با استقلال حدود 500 هزار دلار به همراه آپشن است. رقم درخواستی این بازیکن در ابتدا 800 هزار دلار برای یک‌فصل بود که مدیران وقت اعلام کردند نمی‌توانند چنین قراردادی را ببندند و چنین دستمزدی را به دیاباته پرداخت کنند، اما می‌شود آپشن هایی را در قرارداد گنجاند که اگر شیخ عملکرد خوبی داشته باشد دریافتی‌اش در آخر فصل به رقم موردنظر او نزدیک شود. به‌این‌ترتیب بندهایی به‌عنوان پاداش گلزنی در قرارداد این بازیکن آفریقایی قید شد که با تحقق آن‌ها ارزش قرارداد او تا حدود700 هزار دلار هم می‌رسد.

 طبق این بند در صورتی‌که شیخ دیاباته بتواند 5 گل بزند، 50 هزار دلار و در صورتی‌ که 5 گل دیگر بزند و 10 گله شود 50 هزار دلار دیگر دریافت خواهد کرد. پس از 10 گل هم درصورتی‌که تعداد گل‌های شیخ دیاباته به 20 برسد، 100 هزار دلار دیگر پاداش خواهد گرفت.

به ‌این ‌ترتیب علاوه بر قرارداد 500 هزار دلاری، 200 هزار دلار هم آپشن در قرارداد شیخ دیاباته آمده تا درمجموع ارزش قرارداد او با استقلال تا 700هزار دلار هم قابل‌ افزایش باشد.

دیاباته تا امروز در 15 بازی برای استقلال در لیگ برتر و لیگ قهرمانان، موفق شده 11 گل بزند تا حداقل 100 هزار دلار به رقم قراردادش اضافه شود.

روزنامه گل در گزارشش به این نکته اشاره کرده در صورت ادامه لیگ برتر و جام حذفی، دیاباته این فرصت را دارد تا در بقیه بازیهایی که برای استقلال به میدان می‌رود، بتواند 9 گل دیگر بزند تا 100 هزار دلار دیگر هم از آبی‌ها بگیرد به خصوص آنکه هنوز 4 بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باقی مانده است.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: روزنامه گل 
 
 

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X