چه کسی آجورلو را برکنار کرد؟
برکناری مدیرعامل باشگاه استقلال درشرایطی که قبل از انتشار خبر قطعی حتی گمانه‌زنی‌هایی هم در مورد آن صورت نگرفته بود، نشان می‌دهد این تصمیم از سوی مقاماتی بالاتر از هیات مدیره صورت گرفته است

علت برکناری آجرلو چیست؟

 تا زمانی که خبر جابجایی در مدیریت باشگاه استقلال برای نخستین بار در گروه ورزشی مهر منتشر نشده بود، حتی شایعه یا شنیده‌هایی هم در مورد برکناری مصطفی آجورلو تا قبل از نیمه اول لیگ بیست و دوم مطرح نشده بود و روند نتیجه گیری این فصل و قهرمانی فصل گذشته آبی پوشان هم نشان نمی‌داد که قرار است تغییری صورت بگیرد.

مهرماه سال گذشته بود که وزارت ورزش و جوانان اعضای هیات مدیره جدید باشگاه استقلال را معرفی و آنها نیز مصطفی آجورلو را به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب کردند. هر چند همان زمان هم مشخص بود که آجورلو از قبل به عنوان مدیرعامل انتخاب شده است و در این موارد به نام هیات مدیره صورت می‌گیرد اما به کام مقامات بالادستی است چرا که آنها تعیین می‌کنند چه کسی مدیرعامل باشگاه شود.

حالا با گذشت یک سال مدیریت باشگاه استقلال دچار تغییر شده است. تغییری که با توجه به نتایج فصل گذشته که همراه با قهرمانی مقتدرانه در لیگ برتر بود و این فصل که آبی‌ها چسبیده به صدر جدول هستند، نشان از تصمیمات غیرفنی دارد.

«ابهامات مالی» پررنگ‌ترین موضوعی است که در مورد دلیل جابجایی در مدیریت باشگاه استقلال مطرح شده است. این مورد را هم نزدیکان مصطفی آجورلو و هم نزدیکان مدیر عامل جدید آبی‌ها به عنوان یک دلیل مشترک مطرح کرده‌اند.

هر چند مسائل دیگری از جمله درگیری‌های یک سال اخیر با سازمان صداوسیما به خاطر حق پخش تلویزیونی و بدهی باشگاه استقلال به سازمان لیگ و البته درآمدهای باشگاه از طریق تبلیغات محیطی نیز به این مورد اضافه شده است. ضمن این سرپیچی برخی بازیکنان از دستورات باشگاه در مورد اتفاقات اخیر کشور نیز به عنوان یکی از دلایل برخورد با مدیرعامل آبی‌ها عنوان شده است.

با این حال هنوز وزارت ورزش به عنوان مسئول باشگاه استقلال واکنشی به این تغییرات نداشته تا جنبه رسمی شده به آن بدهد. وزارت ورزشی که در انتخاب‌های چند سال اخیر هم نشان داده که خیلی برابر توصیه‌هایی که از بیرون برای تعیین مدیران می‌شود مقاومت نمی‌کند و افراد مختلفی برای ورزش تصمیم می‌گیرند و وزارت ورزش هم مقاومتی ندارد.

با شرایط رقم خورده باید دید این وزارتخانه چه زمانی در مورد دلایل برکناری مصطفی آجورلو از مدیریت باشگاه استقلال شفاف سازی خواهد کرد و دلایل این جابجایی را توضیح خواهد داد. هر چند پیش بینی می‌شود با انتشار خبری کوتاه در این مورد ماجرا را ختم به خیر خواهند کرد!گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir