سقوط و کسر امتیاز از استقلال بخاطر استراماچونی!
معاون باشگاه استقلال توضیحاتی در خصوص پرونده سرمربی سابق این تیم داد

جزئیات جدید از پرونده استراماچونی

فرشید سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت پرونده استراماچونی و در این خصوص که آیا اگر تا موعد مقرر با سرمربی ایتالیایی تسویه‌حساب نشود آیا واقعا استقلال سقوط خواهد کرد، گفت: «از آنجایی که وقت آقای قربانزاده کم بود مطالب به صورت فشرده از جانب وی عنوان شد و وقت لازم به ایشان برای تفسیر صحبت‌هایش داده نشد. در این خصوص باید عنوان کنم که اگر تا دهم فروردین ۱۴۰۲ مستندات بدهی‌هایی که تثبیت و قطعی شده است را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه نکنیم در بحث احراز مجوز حرفه‌ای برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا به مشکل خواهیم خورد.

اما درخصوص مباحث حقوقی این پرونده در فیفا پرونده به کمیته انضباطی ارجاع داده شده که در آن علت عدم پرداخت و مشکلاتی که وجود داشته بررسی می‌شود و بعد از آن یک مهلتی اعطا خواهد شد هرچند معمولا در عرف یک جریمه مالی کمتر را هم اعمال می‌کنند.

در وهله اول یک ماه وقت می‌دهند که معمولا این مهلت یک ماه دیگر هم تمدید می‌شود که اگر در این مهلت هم تسویه‌ای صورت نگیرد از جرایم کوچک‌تر مثل بستن پنجره تنبیهات بعدی را آغاز می‌کنند. سقوط یا حتی کسر امتیاز معمولا بعد از بستن ۳ پنجره نقل و انتقالاتی آغاز می‌شود، یعنی بعد از پنجره زمستانی فصل آینده که تشدید مجازات شده و به‌شدت برخورد لازم صورت می‌گیرد.

با همه این تفاسیر مدیران استقلال هنوز به آن مرحله از کار فکر نکرده‌اند و فتح‌الله‌زاده به فکر این است که بسیار سریع در همین اسفند ماه قضیه را جمع کند تا برای حضور در آسیا هم به مشکل نخوریم چه برسد به کسر امتیاز یا سقوط به مراحل پایین‌تر.»

وی درباره روند صدور رای استراماچونی ادامه داد: «از آنجایی که رای بدوی در زمان مدیریت مددی صادر شد وی در آن زمان دو وکیل خارجی را استخدام کرد که این وکلا در زمان مدیریت آجورلو نیز به کار خود ادامه دادند. این در حالی است که قرارداد استراماچونی چون دوساله و یکسره بود و سال دوم مشروط و براساس توافق طرفین نبود، در نتیجه به مبلغ سنگینی برای دو فصل محکوم شدیم. اگر این قرارداد مثل قرارداد با ساپینتو برای سال دوم مشروط بود این رقم هم نصف می‌شد. در ادامه تمام تلاش‌مان بر این بود که قرارداد را به یک فصل کاهش بدهیم که این امر محقق نشد و وکلایی که در زمان مددی استخدام شده بودند نتوانستند این کار را انجام بدهند و رای تثبیت شد.

درنهایت این درخواست را مطرح کردیم که این مبلغ را اقساطی پرداخت کنیم که حتی قسط اول را هم حواله کردیم اما برخلاف رادوشوویچ و سایر خارجی‌هایی که معمولا دریافتی اقساطی را قبول می‌کنند استراماچونی برخلاف انتظار استقلالی‌ها و ادعاهایی که این مربی براساس وجهه‌ای از خود مطرح می‌کند، او با این باشگاه همکاری نکرده و اعلام کرد کل این مبلغ را یکجا می‌خواهد که با اضافه شدن تاخیر و تادیه این مبلغ بسیار سنگین شد. در نتیجه قرار است در جلسه کمیته انضباطی از ما دلیل عدم تسویه‌حساب را می‌پرسند که براساس دفاعیات ما تصمیم‌گیری لازم را به عمل می‌آورند.»گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی