تیم فوتبال بارسلونا با دو گل سوآرس و نیمار موفق شد با برتری برابر ختافه همچنان رقابت خود را با رئال مادرید در صدر جدول حفظ کند.

در ادامه رقابت‌های لالیگا بارسلونا(Barcelona) در زمین ختافه(Getafe) به میدان رفت و موفق شد با دو گل به برتری برسد. در این دیدار بازی دو تیم سرد و محتاطانه آغاز شد و دو تیم تمایل چندانی به حمله کردن نداشتند. بیشتر نیمه نخست توپ در میانه‌های زمین در حال گردش بود. تیم ختافه با عقب نشستن و چشم بستن به ضد حملات اجازه خلق موقعیت به بازیکنان بارسا را نداد. در اواخر نیمه نخست بود که سوآرس(Luis Suárez) موفق شد قفل دروازه ختافه را باز کند تا این نیمه با برتری یک بر صفر بارسلونا به پایان برسد.

در نیمه دوم بازهم بارسلونا توپ و میدان را در اختیار داشت. در یکی از این حرکات نیمار(Neymar) با پاس عالی سرجی روبرتو(Sergi Roberto) به زیبایی اختلاف را به دو رساند و خیال انریکه(Enrique) را راحت کرد. پس از این گل انریکه، اینیستا(Andrés Iniesta) را پس از هفته‌های مصدومیت به همراه ساندرو(Sandro) به بازی فرستاد و تیم کاتالانی با کاهش حملات و انگیزه خود به دنبال کنترل بازی و رسیدن به سه امتیاز رفت.

با توجه به بازی اواسط هفته جاری بارسا در لالیگا، انریکه ترجیح داد فشار زیادی روی تیمش ایجاد نکند. بارسایی‌ها موقعیت‌های خطرناک متعددی روی دروازه ختافه ایجاد کردند که یکی از آنها را آلبا(Jordi Alba) در موقعیتی تک به تک از دست داد و نتوانست گل سوم را به نام خود ثبت کند اما هیچ‌یک از این موقعیت‌ها تبدیل به گل نشد تا بارسا با دو گل این دیدار را با پیروزی پشت سر بگذارد.

در دیگر دیدار این هفته لالیگای اسپانیا، والنسیا(Valencia) با سه گل لوانته(Levante) را در دربی شهر والنسیا شکست داد و ویارئال(Villarreal) با نتیجه دو بر یک از سد سویا(Sevilla) گذشت.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 
 

X