با توقف فیورنتینا و پیروزی پرگل ناپولی هفته بیست و دوم لیگ ایتالیا ادامه یافت.

هفته بیست و دوم سری A ایتالیا عصر یکشنبه با برگزاری 5 دیدار دیگر ادامه یافت که در حساس‌ترین ناپولی(Napoli) موفق شد در ادامه روند پیروزی‌های خود با نتیجه 5 بر یک امپولی(Empoli) را شکست دهد و بار دیگر صدر جدول را از یوونتوس(Juventus) پس بگیرد.

شاگردان ساری(Maurizio Sarri) که با برتری پرگل یوونتوس برابر کیه‌وو(Chievo) صدر جدول را از دست داده بودند، در این دیدار خانگی نمایش بسیار خوبی ارائه دادند و توانستند با نتیجه پرگل 5 بر یک به پیروزی برسند.

گونسالو هیگوآین(Gonzalo Higuaín) در حالی در دقیقه 33 گل اول ناپولی را به ثمر رساند که ابتدا این تیم امپولی بود که توانست پیش بیفتد و با گلزنی پاردس(Leandro Paredes)، ناپولی را غافلگیر کرد. بعد از آنکه هیگوآین توانست بازی را به تساوی بکشد، لورنزو اینسینیه(Lorenzo Insigne) مهاجم ملی‌پوش ناپولی گل دوم تیمش را به ثمر رساند تا صدرنشین فوتبال ایتالیا با پیروزی به رختکن برود.

نیمه دوم را ناپولی هجومی‌تر آغاز کرد و هنوز 5 دقیقه از زمان بازی سپری نشده بود که همکاری خوب کایخون(José Callejón) با هیگو‌آین باعث شد تا مدافع امپولی به اشتباه دروازه خودی را باز کند. در حالی که ناپولی تا دقیقه 83 با نتیجه 3 بر یک از حریف خود پیش بود، توانست دو بار دیگر دروازه حریف خود را باز کند. کایخون دو گل دیگر تیمش را به ثمر رساند تا این دیدار با برتری پرگل 5 بر یک ناپولی به پایان برسد.

ناپولی آخرین بار بیش از 30 سال قبل توانسته بود با درخشش مارادونا(Diego Maradona) قهرمان لیگ ایتالیا شود و امسال امیدوار است با درخشش وارث او هیگوآین به این مهم برسد.

غیر از این دیدار پرگل سه دیدار لیگ ایتالیا با تساوی بدون گل به پایان رسید. دیدار تورینو(Torino) با ورونا(Verona) قعرنشین و اودینزه(Udinese) با لاتزیو(Lazio) با تساوی بدون گل به پایان رسید و اما در یکی از دیدارهای حساس فیورنتینا(Fiorentina) با توقف بدون گل برابر جنوا(Genoa) فرصت کم کردن اختلافش را با یوونتوس در رده دوم از دست داد تا موقعیت این تیم در رده سوم نیز به خطر بیفتد. بولونیا(Bologna) نیز در آخرین دیدار با نتیجه 3 بر 2 سامپدوریا(Sampdoria) را شکست داد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 

X