تتت

باشگاه بروسیا دورتموند با مدافع جوان بارسلونا به توافق نهایی رسید و او را به عنوان جایگزین مت هوملس انتخاب کرد.

با وجود آن که باشگاه بارسلونا(Barcelona) اعلام کرده بود که دوست دارد قرارداد مارک بارترا(Marc Bartra) را تمدید کند، اما این مدافع جوان نیمکت نشینی در آبی اناری ها را تحمل نکرد و در نهایت تصمیم گرفت که این تیم را به مقصد بروسیا دورتموند(Borussia Dortmund) ترک کند.

بارترا از دو تیم والنسیا(Valencia) و منچستریونایتد(Manchester United) پیشنهاد داشت اما او بروسیا دورتموند آلمان را انتخاب کرد و روزنامه اسپورت از توافق نهایی این بازیکن با سران دورتموند سخن به میان آورد.

به نوشته اسپورت بارترا اردوی تیم ملی فوتبال اسپانیا را برای پشت سر گذاشتن تست پزشکی دورتموند و عقد قرارداد با این تیم ترک کرد تا او فصل آینده در فوتبال آلمان به میدان رود. به نوشته رسانه های اسپانیایی، دورتموند برای جذب بارترا هشت میلیون یورو پرداخت کرد که رقم فسخ قرارداد او بود.

دورتموند در فصلی که گذشت نتوانست به سلطه بایرن مونیخ(Bayern Munich) پایان دهد و در جایگاه دوم جدول رده بندی قرار گرفت. این تیم با جذب بازیکنان جدید به دنبال پایان دادن به سلطه چهار ساله بایرن بر رقابت های بوندسلیگا است که البته با توجه به تفاوت زیادی که بین دو تیم وجود دارد بعید به نظر می رسد که زرد پوشان در فصل جدید هم شانسی برای کسب عنوان قهرمانی داشته باشند، چرا که تا الان مت هوملس(Mats Hummels) و ایلکای گوندوگان(İlkay Gündoğan) که از بهترین بازیکنان دورتموند بودند رسما از این تیم جدا شده اند.

باشگاه دورتموند بارترا را به عنوان جایگزین هوملس انتخاب کرد که راهی بایرن مونیخ شد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 
 

 
X