دورتموند در ادامه نتایج خوبش در هفته های اخیر، توانست در دیداری خانگی، با نتیجه 3-1 فرایبورگ را شکست دهد.

شاگردان توماس توخل(Thomas Tuchel) که در سه دیدار قبلی شان 17 بار دروازه حریفان را باز کرده بودند، در این دیدار به اندازه دیدارهای قبل، برتر از حریف نبودند اما در نهایت توانستند تیم جنگنده فرایبورگ(SC Freiburg) را شکست بدهند.

در نیمه اول دورتموند(Borussia Dortmund) نمایش بهتری داشت اما عملکرد خوب بازیکنان فرایبورگ در کارهای دفاعی باعث شد تا زردها برای رسیدن به گل اول 45 دقیقه منتظر بمانند. روی پاس عثمان دمبله(Ousmane Dembélé) بود که پیرامریک اوبامیانگ(Pierre-Emerick Aubameyang) توانست حساب کار را 1-0 کند و نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

نیمه دوم را دورتموند بهتر آغاز کرد و تنها 8 دقیقه از این نیمه سپری شده بود که لوکاژ پیشچک(Łukasz Piszczek) توانست برتری دورتموند را به دو گل افزایش بدهد. بازیکنان فرایبورگ خیلی سریع به این اتفاق واکنش نشان دادند و در دقیقه 60 توانستند یکی از گل های خورده را جبران کنند. ماکسیمیلیان فیلیپ(Maximilian Philipp) که در موقعیتی تک به تک با بورکی(Roman Bürki) قرار گرفته بود، با ضربه ای دقیق توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

بعد از این گل بازیکنان دورتموند بار دیگر ابتکار عمل را در دست گرفتند و هرچه به دقایق پایانی نزدیک می شدیم، بر شدت حملات این تیم افزوده می شد تا اینکه سرانجام در دقیقه 90، رافائل گریرو(Raphaël Guerreiro) روی پاس پشت پای تماشایی اوبامیانگ، با ضربه ای فنی، حساب کار را 3-1 و پیروزی دورتموند را تثبیت کرد.

با این پیروزی دورتموند 12 امتیازی شد و با یک بازی بیشتر نسبت به کلن(FC Köln) و تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به بایرن(Bayern Munich) در رتبه دوم جای گرفت.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 

 
X