سنگربان میلان فاش کرد از چیزهای که پدرش برای او منع کرده است به هیچ وجه استفاده نخواهد کرد.

جانلوئیجی دوناروما(Gianluigi Donnarumma) در دو فصل اخیر عملکرد خیره کننده از خود نشان داده است. او با بازی های درخشانی که به نمایش گذاشت، دیگو لوپس(Diego López Rodríguez) را نیمکت نشین کرد و به تیم ملی فوتبال ایتالیا هم دعوت شد.

از سنگربان جوان میلان(A.C. Milan) به عنوان بوفون(Gianluigi Buffon) جدید فوتبال ایتالیا یاد می شود. خود دوناروما هم اعلام کرد که نهایت تلاش خود را به کار می گیرد تا از حرکات بوفون تقلید کند و مانند او باشد.

او در این زمینه گفت: رابطه بسیار خوبی با بوفون دارم. وقتی برای نخستین بار به تیم ملی ایتالیا دعوت شدم، بوفون با من صحبت کرد و توصیه های مهمی هم داشت. تلاش می‌کنم از توصیه های بوفون استفاده کنم. در تمرین همه حرکت‌های او را تقلید می کنم و می خواهم چیزهای زیادی از این دروازه‌بان بزرگ یاد بگیرم.

سنگربان میلان ادامه داد: می خواهم با نهایت تواضع و فروتنی به تلاش و پیشرفت ادامه دهم. در خانواده‌ای بزرگ شدم که تواضع در آن وجود دارد. به همین خاطر هم با وجود معروف شدن، تواضع خود را از دست نمی دهم.

مادرم همواره به من توصیه می کند که فروتنی را فراموش نکنم. پدرم که یک نجار است، از من می خواهد که همواره به او کمک کنم. او به من می گوید هیچ وقت حق ندارم گوشواره داشته باشم و یا خالکوبی کنم. به همین خاطر چنین چیزهایی برای من ممنوع است.

با وجود آنکه باشگاه میلان تاکید کرده است این سنگربان جوان را نخواهد فروخت اما باشگاه‌های بزرگ فوتبال اروپا سخت به دنبال جذب او هستند. بعید به نظر می رسد با توجه به شرایطی که میلان دارد، بتواند او را حفظ کند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 

 
X