در حالی که خبرهای بسیاری در مورد فروش باشگاه مارسی به یک ایرانی منتشر شده بود، سرانجام فرانک مک کورت آمریکایی باشگاه مارسی را خریداری کرد.

یک آمریکایی مارسی را خرید:

باشگاه مارسی(Olympique de Marseille) بعد از چندین ماه کش و قوس به فروش رفت و به یک تاجر آمریکایی فروخته شد. این تاجر آمریکایی فعلا 45 میلیون یورو برای مارسی هزینه کرده ولی قرار است در چهار سال آینده، 200 میلیون دیگر نیز هزینه کند.  او قبلا مالک باشگاه لس آنجلس گلکسی(Los Angeles Galaxy) بوده است.

پیشتر در خبرها اعلام شده بود یک ایرانی نیز برای خرید باشگاه اقدام کرده است. قرار بود همه چیز در مورد او نیز بررسی شود تا باشگاه به شخصی فروخته شود که بیشترین شایستگی را برای در اختیار داشتن باشگاه داشته باشد اما گویا هیات مدیره باشگاه تصمیم گرفتند مارسی را به یک آمریکایی بفروشند.

'مک کورت' 63 ساله بعد از خرید این باشگاه در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: امروز برگ جدیدی در تاریخ مارسی رقم خورده است و حالا تلاش خواهیم کرد تا باشگاه بزرگ مارسی را احیا کنیم و در مسیر افتخار قرار بگیریم. مارسی از تیم های پرافتخار جهان است. این تیم در سال‌های اخیر از قدرت فاصله گرفته است. در تلاش هستیم دوباره تیم را به صف اول مدعیان برگردانیم.

مک کورت در ادامه گفت: یک برنامه کوتاه مدت و یک برنامه بلند مدت برای احیا مارسی در نظر داریم. برنامه کوتاه مدت ما حضور بین مدعیان و کسب سهمیه لیگ قهرمانان در این فصل است و برنامه بلند مدت ما نیز در سطح قاره است. می‌خواهیم باشگاه را به مدعی نخست و دائمی در لیگ و موفقیت در لیگ قهرمانان برسانیم.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 
 

X