تتت

لیگ ملت های اروپا تورنمنتی است که بزودی در بین تیم های فوتبال کشورهای اروپایی برگزار خواهد شد.

با لیگ ملت های اروپا آشنا شوید

یوفا از تابستان آینده تورنمنتی به نام "لیگ ملت های اروپا" را جانشین بازیهای دوستانه ملی خواهد کرد. این مسابقات از سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز می شود و قهرمان آن در ژوئن ۲۰۱۹ مشخص خواهد شد. قرعه کشی مسابقات امروز انجام خواهد شد.

یوفا قرعه کشی و زمان بندی مسابقات را مشخص کرده است:

لیگ A
سبد اول:آلمان، پرتغال، بلژیک، اسپانیا
سبد دوم: فرانسه، انگلیس، سوئیس، ایتالیا
سبد سوم: لهستان، ایسلند، کرواسی و هلند

تیمها به چهار گروه سه تیمی تقسیم می شوند و صدرنشین گروه ها به مرحله پایانی لیگ ملت های اروپا در ماه ژوئن ۲۰۱۹ صعود خواهند کرد. در دسامبر ۲۰۱۸ از میان کشورهای فینالیست یکی به عنوان میزبان معرفی می شود. چهار تیمی که قعرنشین گروه هایشان شوند برای سال ۲۰۲۰ به لیگ B صعود می کنند.  چهار تیم برتر لیگ A در صورتی که به یورو صعود نکرده باشند، در مارس ۲۰۲۰ برای صعود به مسابقات در پلی آف شرکت می کنند و یکی از آنها شانس صعود دارد.

لیگ B
سبد اول : اتریش، ولز ، روسیه، اسلواکی
سبد دوم: سوئد، اوکراین، ایرلند، بوسنی
سبد سوم: ایرلند شمالی، دانمارک، جمهوری چک و ترکیه

تیم ها به چهار گروه سه تیمی تقسیم می شوند. چهار تیم صدرنشین گروه به لیگ A صعود می کنند و چهار تیم قعرنشین به لیگ C برای سال ۲۰۲۰ صعود می کنند. چهار تیم برتر لیگ B در صورتی که به یورو ۲۰۲۰ صعود نکرده باشند در مارس ۲۰۲۰ در پلی آف شرکت می کنند و یکی از آنها شانس صعود دارد.

لیگ C
سبد اول: مجارستان، رومانی، اسکاتلند، اسلوونی
سبد دوم: یونان، صربستان،آلبانی، نروژ
سبد سوم: مونته نگرو، رژیم صهیونیستی، بلغارستان، فنلاند
سبد چهارم: قبرس، استونی و لیتوانی.

تیمها به یک گروه سه تیمی و سه گروه چهار تیمی تقسیم می شوند.چهار تیم صدرنشین گروه به لیگ B صعود می کنند و چهار تیم قعرنشین گروه ها برای سال ۲۰۲۰ به لیگ D سقوط می کنند.  چهار تیم برتر لیگ C در صورتی که به یورو صعود نکرده باشند در پلی آف  شرکت می کنند و یکی از آنها به یورو می رود.

لیگ D
سبد اول: آذربایجان، مقدونیه، بلاروس، گرجستان
سبد دوم: ارمنستان، لتونی، جزایر فارو، لوکزامبورگ
سبد سوم: قزاقستان، مولداوی، لیختن اشتاین، مالت
سبد چهارم: آندورا، کوزوو، سن مارینو و جبل الطارق

تیمها به چهار گروه چهار تیمی تقسیم می شوند. چهار تیم صدرنشین گروه ها به لیگ C سقوط می کنند. چهار تیم برتر لیگ D در صورتی که به یورو صعود نکرده باشند در مارس ۲۰۲۰ در پلی آف شرکت می کنند و شانس صعود خواهند داشت.

۵۵ تیم شرکت کننده در مسابقات لیگ ملت های اروپا بر اساس رنکینگ یوفا به چهار لیگ تقسیم خواهند شد و در زمان بازیهای ملی به جای بازیهای دوستانه بازیهای لیگ ملت های اروپا برگزار می شود. لیگ A شامل ۱۲ تیم برتر رنکینگ یوفاست، لیگ B شامل دوازده تیم رنکینگ بعدی، لیگ C شامل تیمهای ۲۵ تا ۳۹ ام و لیگ D شامل تیمهای ۴۰ تا ۵۵ ام.

قرعه کشی مسابقات ۲۴ ژانویه  ۲۰۱۸ (امروز) در شهر لوزان سوئیس برگزار خواهد شد. زمان بازیها هم بدین شرح است:
۶-۸ سپتامبر ۲۰۱۸
۹-۱۱ سپتامبر ۲۰۱۸
۱۱-۱۳ اکتبر ۲۰۱۸
۱۴-۱۶ اکتبر ۲۰۱۸
۱۵-۱۷ نوامبر ۲۰۱۸
۱۸-۲۰ نوامبر ۲۰۱۸

قرعه کشی بخش پایانی مسابقات: اوایل دسامبر ۲۰۱۸
زمان بخش پایانی مسابقات : ۵ تا ۹ ژوئن ۲۰۱۹

تیم های اوکراین و روسیه و همچنین ارمنستان و آذربایجان به علت اختلافات سیاسی کشورهایشان در یک گروه قرار نگرفته اند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: 90tv.ir


 
 
 

 
X