تتت

لیونل مسی مهاجم بارسلونا برای اولین بار در این فصل لالیگا از نیمکت نظاره گر بازی تیمش شد.

علت نیمکت نشینی لیونل مسی

دیدار بارسلونا و اسپانیول از هفته بیست و دوم لالیگا یکشنبه شب در ورزشگاه کورنیا آغاز شد اما بدون لیونل مسی. مهاجم بارسا که در تمام دیدار های لالیگا حضور داشت و تاکنون 1890 دقیقه بازی کرده بود در داربی برگشت در ترکیب اصلی قرار نگرفت.

مهاجم آرژانتینی پیش از این به ارنستو والورده اعلام کرده بود مشکلی با سیستم چرخشی ندارد و یک بازیکن دیگر می تواند جایگزینش شود. با این حال ستاره آبی اناری ها از یازدهم ژانویه حتی یک دقیقه هم استراحت نکرد. والورده او را در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی کوپا دل ری برابر سلتاویگو در دقیقه 59 تعویض کرد.

مسی پیش از این تنها دوبار بر نیمکت نشسته بود که هر دو در لیگ قهرمانان اروپا اتفاق افتاد. او در تورین برابر یوونتوس به میدان نرفت و مقابل اسپورتینگ لیسبون در نوکمپ در چنین شرایطی قرار داشت. در حقیقت نیمکت نشینی اش در ایتالیا تنها باعث شگفتی شد. مسی در دقیقه 66 آن بازی به میدان رفت. علاوه بر این نیمکت نشینی والورده از او در دیدار رفت و برگشت مقابل نومانسیا و دیدار رفت برابر سلتاویگو در کوپا دل ری استفاده نکرد و مهاجم شماره 10 بارسلونا در فهرست 18 نفره تیمش قرار نگرفت.

در مجموع رقابت های این فصل مسی 438 دقیقه در 34 بازی رسمی این فصل استراحت کرده است. با توجه به سن ستاره آرژانتینی (30ساله) و جام جهانی پیش رو  او به استراحت نیاز دارد. با این حال پیش از بازی دیشب حتی یک دقیقه را در لالیگا از دست نداده بود. امتیاز از دست دادن دوباره رئال مادرید (تساوی مقابل لوانته) و دیدار والنسیا و اتلتیکو مادرید از نکات کلیدی برای استراحت دادن به مسی بوده است.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 
 
 

 
X