امشب نبرد گلادیاتور‌ها : یوونتوس - اینتر میلان
جمعه شب حساس‌ترین بازی سری A موسوم به دربی‌ایتالیا بین یوونتوس و اینتر میلان برگزار خواهد شد

 یوونتوس - اینترمیلان؛ نبرد گلادیاتور‌های ایتالیا

جمعه شب باز هم فوتبال ایتالیا شبی پرهیجان را سپری خواهد کرد. بیانکونری که هیچ تیمی جلودار یکه‌تازی‌اش در سری A نیست و نراتزوری که به تدریج تلاش می‌کند دوباره روز‌های خوب یک دهه قبل را تجربه کند.


یوونتوس؛ توقف‌ناپذیر
بانوی‌پیر در مهم‌ترین مقطع نیم‌فصل اول قرار دارد. اگرچه حتی باخت‌های متوالی هم تیمِ مکس آلگری را از صندلی سلطنت کالچو پایین نخواهد آورد، اما صدرنشینی با برتری برابر ۳ رقیب دیرینه شیرین‌تر خواهد شد. اولین بازی را هفته قبل برابر فیورنتینا بردند، جمعه شب در دومی یعنی شهرآوردِ ایتالیا به مصاف اینتر خواهند رفت و هفته بعد هم شهرآورد تورین را در پیش دارند و باید برابر تورینو صف‌آرایی کنند. هر فصل یووه بیش از فصل قبل آماده می‌شود و هواداران هم خیال‌شان خیلی زود بابت کسب اسکودتو راحت می‌شود، به نوعی که تنها لیگ قهرمانان برای‌شان چالش سخت خواهد بود. آن‌ها می‌خواهند این فصل هر طور که شده با تیمی که در خط حمله آتشین است و توقف‌ناپذیر پیش می‌رود، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شوند. یوونتوس اگر به همین منوال پیش برود شاید رکورد امتیازی تاریخ سری A. را بشکند و از مرز ۱۰۰ امتیاز هم بگذرد. تا پایان هفته چهاردهم ۴۰ امتیاز کسب کرده‌اند، یعنی به طور میانگین ۸۵/۲ امتیاز. اینتر در فصول اخیر چندان نتوانسته رقیب قدرتمندی برای یووه باشد. آن‌ها از سال ۲۰۱۰ به بعد فقط دو باخت در تمامی رقابت‌ها برابر این حریف داشته‌اند.


اینترمیلان؛ پیروزی بزرگ
لوچانو اسپالتی می‌داند پیروزی برابر یووه برای هواداران اینتر هم‌ترازِ پیروزی در شهرآورد میلان خواهد بود. لقب شهرآورد ایتالیا نشان می‌دهد این نبرد چقدر برای هواداران دو تیم مهم است. اینتر در نوع خودش نتایج بدی نگرفته و حریف بزرگی برای ناپولی در راه نایب‌قهرمانی است، اما هواداران می‌خواهند آن تیمی باشند که سه‌گانه کسب کرد. سال به سال قدرتمندتر شدنِ یووه، اینتری‌ها را اذیت می‌کند و می‌خواهند اگر به این رقیب نمی‌رسند حداقل در جدال رودررو آن‌ها را شکست دهند. نراتزوری بعد از شروع نه چندان خوب در این فصل هفته‌هاست نتایج خوبی گرفته (من‌های بازی برابر آتالانتا) و زیبا هم بازی می‌کند. تیمی که در چند ماه اخیر بار‌ها پیروزی‌های دقیقه آخر را به ارمغان آورده و نشان می‌دهد ناامید نخواهد شد. شاید انگیزه بالای اسپالتی کافی باشد که باشگاه برای طولانی‌مدت به او اعتماد کند تا تیمی بسازد که یوونتوس را در راه قهرمانی به چالش بکشد، کاری که چند فصل ناپولی نتوانست انجام دهد. شاید فشار لیگ قهرمانان و نتایج ضعیف در این رقابت‌ها اینتر را تحت‌تأثیر قرار داده باشد، با این حال نراتزوری فقط به یک پیروزی بزرگ در تورین می‌اندیشد.


آخرین جدال
دیدار برگشت فصل قبل را یووه در زمین اینتر ۳ بر ۲ برد. برای بیانکونری کاستا، اشکرینیار (گل‌به‌خودی) و ایگواین گلزنی کردند و ایکاردی و بارتزالی (گل‌به‌خودی) گل‌های نراتزوری را به ثمر رساندند.
آمار بازی
۲۳۳) شهرآورد ایتالیا ۲۳۳ مرتبه به صورت رسمی برگزار شده که سهم یووه ۱۰۵ برد و سهم اینتر ۷۱ برد بوده، ۵۷ بازی هم مساوی شده است.
۱۷۰) در ۱۷۰ نبرد یوونتوس و اینتر در سری A، یووه موفق به ثبت ۸۹ برد شده و اینتر ۵۸ برد به دست آورده است.
۱۸) یوونتوس ۱۸ هفته است در سری A. شکست نخورده. ۱۴ هفته در فصل جاری و ۴ هفته در پایان فصل قبل.
۲) اینتری‌ها در ۱۰ جدال آخر برابر یوونتوس در سری A. فقط ۲ برد داشته‌اند. در ۹ بازی دیگر یووه ۶ برد داشته و ۴ تساوی رقم خورده است.
۴) نراتزوری در ۴ بازی آخرش در تمامی رقابت‌ها در ورزشگاه آلیانتسِ یووه گل نزده است.
۳) از ۴ بازی آخر بین یوونتوس و اینترمیلان در ۳ بازی داور از کارت قرمز استفاده کرده است.
۱۴) یووه در تمامی ۱۴ بازی این فصل خودش در سری A. دروازه رقبا را باز کرده. این تیم حتی در لیگ قهرمانان هم در همه بازی‌هایش گلزنی کرده است.
مصدومان و محرومان
یوونتوسی‌ها بدون مصدوم و محروم به مصاف اینتر خواهند رفت. اینتر، دالبرت را در اختیار نخواهد داشت و راجا ناینگولان هم شرایط نامشخصی برای این جدال حساس دارد.


ترکیب احتمالی دو تیم
یوونتوس: شچسنی، کانسلو، بونوچی، کیلینی، ساندرو، متوئیدی، بنتاکور، پیانیچ، دیبالا، رونالدو و مانژوکیچ
اینترمیلان: هاندانوویچ، دِآمبروسیو، دِفری، اشکرینیار، آساموا، بروزوویچ، وسینو، بالده، والرو، پریشیچ و ایکاردیگردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی