تتت

لیونل مسی بعد از پیروزی روز چهارشنبه بارسلونا مقابل لیون به یک رکورد خارق‌العاده دیگر دست یافت. مسی تا کنون از 85 تیمی که با پیراهن بارسا مقابل آنها بازی کرده برابر 84 تیم به پیروزی رسیده

رکورد جدید مسی : بازی با 85 تیم، غلبه بر 84 تیم

لیونل مسی 31ساله که با هر حساب و کتابی، دوران فوتبال او در این سن و سال باید کم کم در سراشیبی قرار گرفته و به روزهای پایانی نزدیک شود، همچنان با قدرت تمام به درخشش ادامه داده و روند رکوردشکنی‌های او بی‌وقفه ادامه پیدا می‌کند. روز چهارشنبه پیروزی بارسلونا مقابل لیون و راه‌یابی این تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان رکورد دیگری به مجموعه رکوردهای لیونل مسی اضافه کرد.

پیروزی مقابل لیون چهارصد و هفتاد و ششمین پیروزی مسی با پیراهن بارسلونا بود و باعث شد او در این رکورد به آمار اسطوره باشگاه ژاوی برسد.

 بعد از ثبت این رکورد، باشگاه بارسلونا با بررسی آمار و ارقام خود از رکورد جدیدی اطلاع پیدا کرد که حتی از رکورد تعداد پیروزی‌های مسی با پیراهن تیم کاتالان هم جالب‌تر به نظر می‌رسد.

مسی در دوران 15ساله‌ای که در قالب تیم اول بارسلونا به میدان رفته در مجموع مقابل 85 تیم مختلف بازی کرده که از میان آنها در مقابل 84 تیم پیروز شده است. جالب اینجا است که تنها تیمی که مسی موفق به پیروزی مقابل آن نشده، یو دی ای گرامنت بوده که این روزها در دسته دوم کاتالونیا بازی می‌کند.

مسی و بارسلونا در فصل 2004-2005 در رقابتهای کوپا دل‌ری به مصاف گرامنت رفتند و این تیم کوچک منطقه کاتالونیا موفق شد با یک شگفتی‌سازی عجیب بارسای بزرگ را 1-0 شکست دهد تا به تنها تیمی تبدیل شود که لیونل مسی در دوران فوتبالی خود موفق به شکست دادنش نشده باشد.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : varzesh3.com

 
 
 

 
X