تلاش تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن برای کسب سهمیه‌ آسیایی و تقابل نفت مسجد سلیمان و راه‌آهن برای رهایی از انتهای جدول، سرآغاز هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر است.

هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری دو دیدار از روز جمعه آغاز می‌شود.

نفت مسجد سلیمان – راه آهن

تقابل دو تیم انتهای جدولی که برای سقوط نکردن به میدان می‌روند از جذاب‌ترین بازی‌های این هفته است. پیروز این میدان یک قدم از خطر سقوط جدا می‌شود و بازنده در آستانه رفتن به دسته پایین‌تر قرار می‌گیرد. به همین دلیل می‌توان انتظار داشت که دو تیم بازی محتاطانه‌ای را در پیش بگیرند و کافی است یک گل از سوی دو تیم زده شود تا روند بازی کاملا تغییر پیدا کند. به عبارت دیگر زیبا شدن این دیدار بسته به زمان گل نخست بازی است که می‌تواند تعیین کننده باشد.

نفتی‌ها هفته گذشته برابر هم‌نام تهرانی‌شان با وجود بازی خوب تن به شکست دادند و راه‌آهنی‌ها هم در حالی که مستحق پیروزی برابر پرسپولیس بودند، تن به یک تساوی دادند. در حال حاضر نفتی‌ها با 20 امتیاز و تفاضل گل منفی 14 در رده پانزدهم لیگ برتر و راه‌آهنی ها هم با 20 امتیاز و تفاضل گل منفی 21 در رده شانزدهم قرار دارد.

در این دیدار ابراهیم کریمی از راه‌آهن تنها محروم بازی است. دیدار رفت دو تیم با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

استقلال – ذوب آهن

آبی‌پوشان پایتخت بعد از شکست برابر نفت تهران ظاهرا بار دیگر وارد یک دوره افت شده‌اند و هفته گذشته برابر فولاد هم تن به شکست دادند. آنها تا حد زیادی از کورس قهرمانی عقب افتاده‌اند و حالا باید تلاش کنند که شانس سهمیه آسیایی را از دست ندهند. استقلال اگر برابر ذوب آهن امتیاز از دست دهد، شانس کسب سهمیه‌اش هم تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و این چیزی نیست که هواداران استقلال نسبت به آن ساکت باشند. بدون شک امیر قلعه‌نویی در این دیدار با استفاده از جاسم کرار تلاش می‌کند تا میانه میدان را در اختیار بگیرد و سه امتیاز این دیدار را کسب کند؛ سه امتیازی که برای استقلالی‌ها بسیار حیاتی است.

در سوی دیگر این میدان ذوب‌آهن قرار دارد که با توجه به عملکرد رو به رشدش تا آستانه کسب سهمیه آسیایی آمده و اگر بتواند استقلال را شکست دهد از مدعیان اصلی کسب سهمیه به شمار می‌رود.

مصاف‌ تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن همیشه جذاب بوده و هرچقدر که استقلالی‌ها در اصفهان و در نتیجه‌گیری در این شهر ناموفق بوده‌اند، در تهران معمولا به راحتی از پس ذوبی‌ها بر می‌آیند هرچند که شاید این‌بار کمی ماجرا متفاوت باشد چرا که یحیی گل‌محمدی، سرمربی این تیم هیچگاه به استقلال نباخته است.

استقلال در حال حاضر با 41 امتیاز و تفاضل بهتر نسبت به فولاد و سپاهان در رده سوم و ذوب‌آهن با 38 امتیاز در رده ششم قرار دارد.

در این دیدار محمدرضا خرسندنیا به دلیل محرومیت و خسرو حیدری از استقلال به دلیل مصدومیت غایب هستند. دیدار رفت دو تیم با برتری دو بر یک ذوب‌آهن به پایان رسید.

* تابلو اعلانات دو دیدار روز جمعه:

نفت مسجد سلیمان – راه‌آهن ؛ ساعت 17:30

استقلال – ذوب‌آهن ؛ ساعت 19


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 

 
X