قهرمان سابق لیگ قهرمانان آسیا نیز حذف زود هنگامی از لیگ قهرمانان داشت تا قطر هم 3 نماینده در این فصل لیگ قهرمانان داشته باشد.

مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا با برگزاری دیدارهایی پیگیری شد که در یکی از حساس ترین بازی ها الجزیره امارات(Al-Jazira) برابر السد قطر(Al Sadd) به میدان رفت. در این دیدار السد در حالی که مرتضی پورعلی گنجی مدافع تیم ملی ایران را در ترکیب خود داشت در پایان 120 دقیقه بازی به تساوی 2 بر 2 رسید.

'کنوین جونز' و 'علی احمد' برای تیم اماراتی گلزنی کردند ولی در طرف مقابل 'السنهاجی' برای السد دو گل به ثمر رساند که گل دوم این بازیکن در دقیقه 88 به ثمر رسید. البته قطری ها در دقیقه 90 صاحب یک ضربه پنالتی شدند که با درخشش دروازه بان الجزیره این فرصت از دست رفت تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

در ضربات پنالتی الجزیره با نتیجه 7 بر 6 به برتری رسید. در این ضربات ژاوی(Xavi) و پورعلی گنجی پنالتی های خودشان را از دست دادند تا السد از لیگ قهرمانان حذف شود و الجزیره حریف تراکتورسازی در مرحله گروهی شود.

همچنین الاتحاد(Ittihad) با برتری برابر الوحدات اردن(Al-Wehdat) راهی مرحله گروهی این رقابت ها شد تا عربستان با 4 نماینده در این رقابت ها حاضر باشد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 
 

X