امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز پیش از دیدار با استقلال اهواز با اشاره به موفقیت‌هایش در لیگ ایران گفت که دوستان نمی‌خواهند این‌ها را ببینند.

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری قبل از بازی استقلال اهواز در تبریز با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: از همه افرادی که برای تراکتورسازی زحمت کشیدند، اصحاب رسانه، هیأت فوتبال، شهردار، هتل و غیره تشکر می‌کنم. همه با دل کار کردند و این جای خوشحالی دارد.

وی ادامه داد: به استقلال اهواز و جوان‌هایش احترام می‌گذاریم. اگر بختیاری زاده یک ماه زودتر این تیم را می گرفت، این تیم رتبه ای یک رقمی در جدول داشت. ما باید جنگندگی این تیم را مهار کنیم. در هر حال بازی سختی پیش روی ما خواهد بود.

وی با اشاره به مشکلات تیم در این فصل و آینده اذعان داشت: مشکلات همیشه هست و اگر راجع به مشکلات حرف بزنیم به بیراهه رفته‌ایم. مشکلات برای همه تیم های بزرگ هم هست. سرمربی تراکتور درباره پیش بینی‌اش از قهرمان لیگ گفت: قهرمانی دست خداست.

قلعه‌نویی همچنین درباره کیفیت لیگ ادامه داد: درباره کیفیت هم باید بگویم که چون قسمت آخر بازی های لیگ بی دلیل و با برنامه های الکی تعطیل نشد همه بازی ها پرگل بود. مثل بازی 6 گله پرسپولیس و گسترش و بازی تراکتور و استقلال که 5 گل در بر داشت.

وی گفت: تمام بازی های مهم لیگ پرگل بودند. ضمن اینکه کیفیت زمین های اختصاصی سبب می‌شود که کیفیت ها بالا برود. مثلا بازی هایی که در بهار برگزار می شود چون زمین ها خوب است کیفیت بازی بالا می رود. شما نگاه کنید ما در جام باشگاه‌های آسیا هم به میدان می‌رویم به دلیل خوب بودن کیفیت زمین‌ها بازی خوبی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: باید از هوادارانی که به استادیوم آزادی آمدند تشکر کنم. ما بارها گفته ایم که اینجا مهمان هستیم و تیم مال این طرفداران است. شرایط تیم های بزرگ را باید ببینیم. مثل منچستریونایتد(Manchester United) و چلسی(Chelsea) که در هر شرایطی طرفداران خاص خود را در استادیوم دارند. تماشاگران باید تحت هر شرایطی از تیم خود حمایت کنند که البته این مهم امسال کمتر دیده شد اما یکشنبه حضور تمام کسانی که در استادیوم آزادی بودند به ما روحیه و انرژی داد.

سرمربی تراکتورسازی افزود: تاکنون من بر اساس احساس تکلیف و مسئولیت هر جا که بودم، کار کردم. من بعد از اولین حضور در استقلال، راهی استقلال اهواز شدم و در دوران حضورم این تیم را چهارم کردم. مس کرمان را که شانزدهم بود دوم کردم و سپاهان هم پنجم بود که قهرمان شد. قبلا تراکتور را در جدول بالا آوردم و الان هم تیم ما به جمع 16 تیم برتر آسیا رسیده است.

وی تاکید کرد: دوستان نمی‌خواهند این موفقیت‌ها را ببینند ولی ما بر حسب تکلیف عمل می کنیم. خدا را هم شاکریم و خدا آن جا که باید نشان دهد حقانیت آدم را نشان می دهد.

وی گفت: من مربی سپاهان بودم که سردار آزمون را به اردو بردم. اکبر ایمانی در سپاهان، نقی زاده در سیاه جامگان در 15 سالگی کنار تراکتور تمرین می کرد. طالب لو و صادقی را همان سال اولم در استقلال فیکس کردم. البته آن‌هایی که بخواهند بنویسند هر کاری کنیم می‌نویسند. ما باید کار خود را انجام دهیم.

سرمربی تراکتورسازی همچنین با اشاره به صعود ماشین‌سازی به لیگ برتر گفت: به ماشین سازی و رسول خطیبی هم بابت صعود به لیگ برتر تبریک می گویم.

قلعه‌نویی ادامه داد: اگر بگذارند اردوی مناسب برویم و تدارکات مناسب داشته باشیم شرایط خوب می شود. تقویم کنفدراسیون فوتبال آسیا بر مبنای تقویم تیم های شرقی است و آن ها همیشه لیگ خود را ادامه می‌دهند و در ادامه این مسابقات به اوج آمادگی می رسند اما ما در این مدت زمان را از دست می دهیم.

وی افزود: همه مردم آذربایجان آن ها نبودند. جامعه ما جامعه جوانی هستند و احساسی. هنوز هم استفاده خوبی از فضای مجازی نکرده ایم. نمی توان ملاک قضاوت ما رفتارهایی باشد که در استادیوم است. نمی‌توان به خاطر چند توهین طرفدارای پرشور و اصیل آذربایجان را مقصر دانست. الان هم بعد از سه سال خدا کمک کرد و یک بار دیگر به این تیم بازگشتم. معتقدم همه را نباید با یک رفتار به صورت کلی قضاوت کرد. فضاهای مجازی دارد اصالت را از ما می گیرد.

قلعه‌نویی همچنین با اشاره به اظهارات عباسی که گفته هدایتی پاداش به بازیکنان نداده است، گفت: هدایتی محبت کرده و پاداش داده است. پاداش ربطی به باشگاه نداشته و مرتبط به بازی شرافتمندانه است. یک بخش از این پاداش را گذاشته‌ایم که برای بازی با النصر(Al-Nassr) به بازیکنان بدهیم.

قلعه نوعی در پایان در خصوص وضعیت خود برای فصل آینده نیز گفت: تا این لحظه برنامه‌ای از من برای فصل آینده نخواسته‌اند و آن‌قدر درگیر بازی‌ها بودیم که فرصت نشده برای فصل آینده تصمیم بگیریم.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 
 

X