امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم تراکتورسازی با تمجید از هواداران این تیم ابراز امیدواری کرد که در فصل جدید آنچه که حق تیم تراکتورسازی است به آن دست یابد.

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی با استقلال خوزستان گفت: تراکتور تیم بزرگی است و هواداران این تیم هم بسیار خوب هستند. امیدوارم امسال عملکرد خوبی داشته باشیم و در انتهای فصل به موفقیت بزرگ دست یابیم.

وی ادامه داد: از اینکه یک بار دیگر در خدمت مردم آذربایجان هستم و همچنین از اینکه ذهن مردم نسبت به اتفاقات 4 سال قبل تغییر کرده بسیار خوشحالم. امیدوارم امسال اثرگذاری خوبی در این تیم داشته باشم. همچنین جا دارد از هوادارانی که در اردوی پیش فصل و در تمرین‌های ما همواره حضور پرشوری داشتند قدردانی کنم.

وی خاطرنشان کرد: این تراکتور از همه جهات بسیار خوب است و اگر خدای ناکرده نتیجه نگیرد، مقصر اصلی من هستم. برای تقویت نقاط ضعف تیم یک جای خالی نگه داشتیم.

قلعه‌نویی درباره عملکرد تراکتور در فصل نقل و انتقالات گفت:‌ از آقای آجرلو و همراهانش تشکر می‌کنم که با دست خالی و بدون پیش پرداخت تیم بسیار خوبی دور هم جمع کردند ولی دیگر تیم‌ها نیز بیکار نبودند و حتی خیلی بیشتر از ما خرج کردند. همچنین در اردوهای پیش فصل نیز تمرین‌های بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم و امسال نخستین سالی است که تقریبا با نفرات کامل تمرین‌های بدنسازی را انجام دادیم.

وی ادامه داد: بر اساس لیستی که با همراهی همکارانم تعیین کرده بودم باشگاه یارگیری را انجام داد و تقریبا تمام خواسته‌هایم برآورده شده است. سرمربی تراکتورسازی در رابطه با جذب احسان حاج صفی نیز گفت: مذاکرات با این بازیکن ادامه دارد. اولویت اول احسان باشگاه سپاهان است. برخی دوستان با پیشنهادهای نجومی کار را سخت کرده‌اند. اما اگر احسان با سپاهان به توافق نرسد خودش دوست دارد در تراکتور بازی کند و ما هم پیگیر قضایا هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تبریز پتانسیل داشتن سه تیم در لیگ برتر را دارد، گفت: بله تبریز این پتانسیل را دارد و رفته رفته به پایتخت فوتبال ایران تبدیل می‌شود. تراکتور و ماشین‌سازی به کمک مسئولان استان نیاز دارند اما گسترش فولاد خودش امکانات بسیار خوبی در اختیار دارد.

قلعه‌نویی در رابطه با برگزاری بازی این تیم در ورزشگاه اختصاصی اظهار کرد: جا دارد اول از همه از مسئولان استقلال خوزستان تشکر کنم چرا که آنان با اخلاق‌مداری و علی‌رغم تغییرات زیاد در محل برگزاری بازی باز هم پذیرفتند که به تبریز بیایند اما در تبریز خیلی‌ها با ما همکاری نکردند و به این نتیجه رسیدند که تراکتور در شهر خودش غریب است. خیلی‌ها دوست ندارند این تیم نتیجه بگیرد و به خاطر همین با ما همکاری نمی‌کنند.

وی افزود: همچنین مسئولان استان البرز نیز با ما همکاری بسیار خوبی داشتند و تمامی امکانات مورد نیاز را در اختیار ما قرار دادند. به همین خاطر از آنان هم تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم تراکتورسازی عنوان کرد: برخی‌ها می‌خواهند این تیم مردمی را از مردم بگیرند و در سه چهار سال گذشته نیز موفق عمل کرده‌اند. برخی از اینکه 4 هزار نفر در تمرین‌های ما حضور پیدا می‌کنند ناراحتند.

قلعه‌نویی با بیان اینکه برخی‌ها علیه من تبلیغات منفی می‌کنند بیان کرد: همیشه می‌گویند قلعه‌نویی فقط با ستاره‌ها کار می‌کند این در حالی است که من در سال اول حضورم در استقلال همچنین در استقلال اهواز و مس کرمان با بازیکنانی کار کردم که بی‌نام و نشان بودند. بنده تجربه کار کردن در تمامی شرایط را دارم.

وی در خصوص هدف‌گذاری تراکتور در لیگ شانزدهم عنوان کرد: من قولی نمی‌دهم ولی در نظر دارم امسال عملکرد خوب و متفاوتی داشته و همچنین نتایج مطلوب را کسب کنیم.

سرمربی تراکتور در خصوص بازی فردا نیز عنوان کرد: با یک تغییر تاکتیکی نسبت به بازی‌های تدارکاتی در دیدار فردا ظاهر می‌شویم و با توجه به مهره‌هایی که در اختیار دارم سعی خواهیم کرد با انجام یک بازی تهاجمی سه امتیاز بازی را کسب کنیم.

وی در رابطه با اینکه گفته می‌شود تراکتور در پست‌های دفاع راست و دفاع چپ بازیکن ذخیره ندارد گفت: محمد نادری بازیکن جوان و آینده‌داری است که می‌تواند در پست دفاع چپ بازی کند. همچنین شهرام گودرزی و هادی محمدی می‌توانند به عنوان بازیکن جایگزین در پست دفاع راست بازی کنند.

قلعه‌نویی در خصوص انتقاداتی که به میانگین سنی تیم می‌شود گفت: ما در انتخاب بازیکنان‌مان، قد، سن و وزن بازیکن را مد نظر قرار دادیم و اکنون تراکتور با میانگین سنی 26 سال تیم جوانی به شمار می‌رود و این جو سازی‌ها کار بدخواهان تراکتور و بنده است.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور در پایان گفت: بازیکنانم بسیار خوب هستند اما من دنبال ستاره‌های کاغذی نیستم. ستاره‌هایم باید در میدان بدوند و خودشان را اثبات کنند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir