در آخرين روزهاي سال 95 سراغ رامين رضاييان بازيكن ملي‌پوش پرسپوليس رفتيم و يك مصاحبه متفاوت ويژه نوروز با او انجام داديم

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، در آخرين روزهاي سال 95 سراغ رامين رضاييان بازيكن ملي‌پوش پرسپوليس رفتيم و يك مصاحبه متفاوت ويژه نوروز با او انجام داديم. با مردي كه سال 95 اوج و حضيض را با هم تجربه كرد! از رفتن به تركيه و منفور شدن تا نيمكت‌نشيني در پرسپوليس و فيكس بودن در تيم ملي و دوباره محبوب و ستاره شدن.

* بهترين تصويري كه از عيد نوروز داري؟

اولين چيزي كه از عيد نوروز در ذهنم تداعي مي‌شود بوسيدن پدر و مادر پس از شنيدن صداي توپ و فرا رسيدن سال جديد است. خيلي دوست‌شان دارم و تمام قلب و وجودم متعلق به اين دو عزيز است. بهترين آرزوها را در سال جديد براي پدر و مادرم دارم كه همه زندگي من هستند.

* اولين خاطره از نوروز؟

دوران كودكي، گرفتن عيدي، شكلات و شيريني و خلاصه آنكه اولين خاطراتم مال آن دوران است.

* يك خاطره از لحظه سال تحويل؟

تهران بازي داشتيم و نتوانستم به ساري بروم. لحظه سال تحويل را به اتفاق يكي از دوستانم به نام حسين نبوي در كنار هم سپري كرديم. روز عجيبي بود. هميشه پيش پدر و مادرم بودم. تنها سالي بود كه كنار خانواده نبودم و خيلي دلتنگ پدر و مادرم شدم.

* سر سفره هفت‌سين، لحظه سال تحويل چه آرزويي مي‌كني؟

اول از هر چيز سلامتي پدر و مادرم را خواستارم و از خداوند منان مي‌خواهم هميشه آرزوهاي اين دو عزيز را برآورده كند. بعد از آن از ته قلبم دوست دارم همه مردم ايران سلامت باشند و باز تكرار مي‌كنم سايه پدر و مادر سال‌هاي سال بالاي سرم باشد.

* عيد امسال را كجا مي‌روي؟

هنوز نمي‌دانم. اگر در خدمت تيم ملي باشيم كه مثل يك سرباز براي موفقيت پرچم كشورم تلاش مي‌كنم و... واقعاً نمي‌دانم كجا هستم؟ شايد بازي و شايد اردو!

* سال 95 براي شما خوب بود يا بد؟

اوايل سال 95 براي من خوب نبود و رفته رفته بهتر شد. اميدوارم همه چيز با قهرماني پرسپوليس تمام شود.

* اگر فقط خودت باشي 15 روز عيد را چه مي‌كني؟

باز هم تمرين مي‌كنم، تمرين و تمرين. من عاشق تمرين كردن هستم. اگر 15 روز هم تنها باشم يا بازي نداشته باشيم باز به صورت اختصاصي تمرين مي‌كنم.

* بهترين لحظه سال 95 براي تو چه بود؟

دو تا خاطره خوب در سال 95 دارم كه در ذهنم مانده است. اولي پاس گلي بود كه در ورزشگاه آزادي تهران و بازي با كره‌ جنوبي به سردار آزمون دادم و او هم به زيبايي دروازه حريف را باز كرد. دوم همان پنالتي چيپ كه در بازي برگشت مقابل صباي قم به محسن فروزان زدم و به دل خودم خيلي چسبيد.

* پنالتي مسي – سوارسي كه با طارمي زدي چي؟

آن پنالتي هم خاطره‌انگيز شد. خدا را شكر كه در ضربات پنالتي شرمنده هواداران نشديم.

* اگر بخواهي با يك نفر سلفي بگيري آن شخص چه كسي است؟

دوست دارم با ديويد بكام و كريستيانو رونالدو سلفي بگيرم. در واقع بازيكن محبوب خارجي من دو نفر است نه يكي!

رامين رضاييان در سال 1395 مصاحبه‌هاي جالبي انجام داد كه برخي از آن گپ و گفت‌ها ماندگار شد. بر همين اساس 5 برش از مصاحبه‌هاي مدافع راست ملي‌پوش پرسپوليس در زير از نظرتان مي‌گذرد.

كريمي سرمربي هر تيمي باشد مجاني برايش بازي مي‌كنم

رامين رضاييان علاقه خاصي به علي كريمي دارد و به نوعي خودش را مديون جادوگر مي‌داند. شماره 8 محبوب فوتبال ايران در دوراني كه دستيار كارلوس كي‌روش بود سفارش رامين رضاييان را به سرمربي تيم ملي كرد تا بازيكن راه‌آهن مسافر جام ملت‌هاي آسيا شود.

رامين از هر فرصتي براي ابراز علاقه به اسطوره پرسپوليس استفاده مي‌كند. از نشان دادن عدد 8 پس از گلزني در مشهد برابر پديده بگيريد تا مصاحبه‌هايي كه همه و همه نشان از احترام و قدرشناسي رضاييان دارد. وقتي به رامين رضاييان خبر رسيد كه علي كريمي در كلاس‌هاي مربيگري C آسيا شركت كرده است حسابي به وجد آمد و به خبرورزشي گفت: «او در بالاترين سطح فوتبال جهان و تيم بايرن مونيخ آلمان بازي كرده است. توي ليگ قهرمانان اروپا براي بايرن مونيخ گل زده است. سال‌ها ستاره تيم ملي ايران و فوتبال آسيا بوده و مرد سال قاره در سال 2004 شده و از همه اين‌ها گذشته نزد فوتباليست‌ها مقبوليت دارد. علي كريمي از لحاظ مديريتي هم هر تيمي را مي‌تواند كنترل كند و شك نكنيد مثل دوران بازي يك مربي بزرگ مي‌شود.»

اما بخش جالب مصاحبه آن روز رضاييان آنجايي بود كه افزود: «آنقدر به علي كريمي ارادت دارم كه هر جايي سرمربي شود و مرا بخواهد حاضرم مجاني براي او بازي كنم.»

***

علي كريمي اصولاً آدم خاصي است و همين جوري از كسي خوشش نمي‌آيد. اين ستاره محبوب قبل از بازي با سپاهان و يك ماه زودتر(!) عطر فرانسوي گرانقيمتي خريد و در اردوي پرسپوليس به رامين رضاييان داد تا حسابي او را سورپرايز كند.

من و كم‌كاري؟! جوك بي‌مزه‌اي بود

در مقطعي از فصل و پس از ماجراي كي‌روش و برانكو، رامين رضاييان از ناحيه كمر مصدوم شد و نتوانست در خدمت پرسپوليس باشد. در همان زمان شايعه شد كه اين بازيكن مشكلي ندارد و در حمايت از سرمربي تيم ملي در پرسپوليس كم‌كاري مي‌كند! البته تماشاگران پرسپوليس در محل تمرين اين تيم براي رضاييان، سنگ‌تمام گذاشتند و حسابي او را تشويق كردند.

رامين رضاييان در مصاحبه ای در آن زمان گفت: «من و كم‌كاري؟! اين جوك بي‌مزه‌اي است كه آدم‌هاي كوچك مي‌سازند و حتي خنده‌دار هم نيست. متأسفانه برخي‌ها عادت دارند هر هفته يك قصه يا جوك بي‌مزه درباره بازيكنان پرسپوليس بسازند و اين بار مثل اينكه نوبت من شد. دكتر عليپور و برانكو مي‌توانند شهادت بدهند كه من مصدوم هستم يا نه؟ همين كه برانكو و هواداران پرسپوليس مرا مي‌شناسند برايم كافي است و به شايعات پوچ و بي‌اهميت توجهي نمي‌كنم.»

هم اتاقي‌ام كري خواند و چيپ زدم!

در حالي كه كمتر كسي فكرش را مي‌كرد رامين رضاييان در بازي برگشت مقابل صباي قم هم گل زد، هم پاس گل داد، هم پنالتي گرفت و از همه مهم‌تر ضربه پنالتي‌اش را چيپ زد!

ضربه‌اي نفسگير كه به زيبايي هر چه تمام‌تر وارد دروازه محسن فروزان، سنگربان صباي قم شد. رامين رضاييان پس از آن بازي به ما گفت: «من و محسن فروزان در جام ملت‌هاي 2015 آسيا در استراليا هم‌اتاق بوديم و قبل از شروع مسابقه خيلي برايم كري خواند. من هم در زمين مسابقه با زدن يك ضربه پنالتي چيپ جوابش را دادم و...!»

يكي، دو روز پس از اين مصاحبه محسن فروزان هم ضمن تأييد رفاقت با رامين رضاييان گفت: «بي‌معرفت چيپ زد و آبرويمان را برد...!»

و اين بار وقتي با رامين تماس گرفتيم جمله جالبي بر زبان آورد: «محسن رفيق خوبم است كه دروازه‌بان فوق‌العاده‌اي هم محسوب مي‌شود و با يك پنالتي چيپ آبروي كسي نمي‌رود. برايش بهترين‌ها را آرزو مي‌كنم.»

زكي‌پور؟ جواب او را هم بايد بدهم؟!

پرسپوليس شهرآورد 84 را در ميان ناباوري با نتيجه 3 بر 2 به تيم جوان استقلال تهران واگذار كرد. در پايان اين مسابقه ميلاد زكي‌پور مدافع چپ جوان آبي‌ها احساساتي شد و در مصاحبه‌اي گفت: «رامين رامين كه مي‌گفتن اين بود؟!»

اما جواب رامين رضاييان ملي‌پوش هم در نوع خود جالب‌ بود. شماره 27 پرسپوليس كه در بازي مقابل استقلال تهران به اعتقاد خيلي‌ها با اشتباه برانكو تعويض شده بود در اين رابطه به خبرورزشي گفت: «همان‌طور كه باختن جنبه مي‌خواهد، بردن هم جنبه مي‌خواهد. من جواب گنده‌تر از زكي‌پور را هم نمي‌دهم چه رسد به اين جوان. واقعاً بعضي اشعار، جملات و عبارات را بايد قاب كرد و جلوي چشم بعضي‌ها زد تا هميشه ديده شود. مثل همان مثل معروف كه مي‌گويد يا رب روا مدار كه گدا معتبر شود!»

جانم را مي‌دهم پرسپوليس قهرمان شود!

وقتي در دقيقه 55 بازي پرسپوليس و سپاهان اصفهان محمدرضا اكبريان داور مسابقه به نشانه پنالتي در سوت خود دميد كمتر كسي فكرش را مي‌كرد دو شاگرد ملي‌پوش برانكو آن را به سبك مسي و سوارس بزنند.

آن لحظه رامين نگاهي به مهدي كرد اما طارمي اشاره كرد كه نمي‌زنم، دقايقي بعد مهدي جلو رفت و در گوش رامين چيزي گفت كه...

بعد از پايان اين بازي رامين رضاييان گفت: «مدت‌ها در ورزشگاه خالي با مهدي تمرين كرده بوديم تا به سبك مسي و سوارس پنالتي بزنيم. خدا را شكر توانستيم با اين كار دل هواداران پرسپوليس را شاد كنيم. يكي از دلايل برگشتنم به پرسپوليس قهرماني با اين تيم بزرگ بود و حاضر براي رسيدن به اين هدف جانم را هم بدهم!»

جالب آنكه روزنامه آس اسپانيا ضربه پنالتي رامين رضاييان و مهدي طارمي را زيباتر از پنالتي ليونل مسي و لوئيس سوارس در بازي بارسا و سلتا ويگو خواند!

خبرورزشی

116

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X