ففف

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با درخواست از هواداران برای حضور در ورزشگاه گفت: انتظار ما این است که ایرانی‌ها به ورزشگاه بیایند تا بازی را روی سکوها نبازیم.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از بازی تیم های ملی فوتبال ایران و چین که امروز دوشنبه برگزار شد گفت: امیدوارم رسانه ها بتوانند کار خوبی را در جهت دعوت هواداران برای حضور در ورزشگاه انجام دهند. در درجه دوم هم خوشآمد می گوییم به تیم ملی چین و خیلی خوشحالیم که در کشورمان میزبان تیم ملی این کشور هستیم و امیدوارم بتوانیم میزبان خوبی برای این تیم باشیم.

وی ادامه داد: چیزی در گروه ما مشخص است اینکه هنوز هیچ تیمی به طور کامل از دور مسابقات خارج نشده و صعود هیچ تیمی هم به جام جهانی قعطی نشده است. بنابراین مسابقات در اوج هیجان پیگیری می شود و همه تیم ها تلاش می کنند که به رویای صعود به جام جهانی دست پیدا کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود: مطمئنا بازی دشواری برابر تیم خوب چین که بازیکنان و کادر فنی خوبی دارد خواهیم داشت. امیدوارم هواداران تیم ملی ایران همان کاری را بکنند که هواداران چین کردند و ورزشگاه محل بازی رفت را پرکردند. اگر هواداران ورزشگاه را پر نکنند ما قطعا بازی را روی سکوها خواهیم باخت. به همین خاطر امیدوارم هواداران تیم ملی ایران بتوانند با حضور در ورزشگاه آزادی فضای خوبی را برای پیروزی فراهم کنند.

کارلوس کی روش در مورد تقابل دو سرمربی پرتغالی و ایتالیایی که سابقه قهرمانی با تیم های ملی کشورشان را دارند و آیا این یک بازی بزرگ است در جمله کوتاهی گفت: نه، بازی بزرگی نیست!

وی در مورد غیبت مارچلو لیپی در نشست خبری قبل از دیدار برابر ایران نیز گفت: این سوالات را از افرادی که مرتبط هستند بپرسید چون به بنده اصلا ارتباطی ندارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که اگر تیم ملی ایران برابر چین به برتری برسد آیا می تواند امیدوار بود که این تیم به جام جهانی صعود کرده است گفت: صحتبی در این مورد ندارم!

وی ادامه داد: همانطور که ابتدا هم عرض کردم حضور هواداران در ورزشگاه بسیار اهمیت دارد. اگر ورزشگاه پر شود با چینی ها برابر خواهیم شد چرا که آنها در بازی رفت ورزشگاه را پر کردند. اگر تماشاگران بیایند مطمئنا ما هم با اعتماد به نفس بالایی به میدان خواهیم رفت چرا که در صدر جدول هستیم و اعتماد به نفس بالایی داریم.

کی روش در مورد اینکه چه برنامه ای برای دیدار با چین و گرفتن سه امتیاز دارید گفت: نگاه ما نسبت به بازی فردا اینگونه خواهد بود که اگر مجبور شویم دفاع کنیم با سازماندهی خوب این کار را خواهیم کرد. حتی اگر لازم باید ۸۰ دقیقه دفاع کنیم با آرامش این کار را خواهیم کرد اما تفکر کلی ما این است که قطعا در این بازی به پیروزی برسیم. تفکر ما اینگونه نیست که صرفا دفاع کنیم بلکه می خواهیم دفاع کنیم که به گل برسیم. قطعا تمام توانمان را خواهیم گذاشت تا به پیروزی برسیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: اگر تاکنون گلی دریافت نکرده ایم به خاطر انسجام بازیکنان در زمین است که همدیگر را به خوبی حمایت می کنند. برای ما فرقی نمی کند که برابر چین بازی کنیم یا تیم ملی آرژانتین. برای ما مهم است که با انسجام کار کنیم و اجازه ندهیم دروازه مان باز شود.

کارلوس کی روش در پاسخ به پرسش خبرنگار چینی مبنی بر اینکه تفاوت تیم ملی چین با هدایت لیپی و سرمربی قبلی چیست گفت: مسائل زیادی هست که من به آن آگاهی دارم اما اجازه بدهید بعد از بازی در این مورد صحبت کنم. اما می دانم که لیپی مربی بزرگی است که کارنامه خیلی خوبی هم دارد. با این حال تیم چین در دیدار رفت برابر ما هم خوب بود و اینگونه نیست که فقط با حضور لیپی بهتر شده باشد. با این حال برابر کره جنوبی نشان داد که چه تیم بزرگی است.

وی در مورد اینکه چه برنامه ای برای انتخاب دستیاران ایرانی و خارجی جدید دارید یا اینکه آیا مربیان قبلی را دعوت به همکاری خواهید کرد فقط سکوت کرد و ادامه داد: الان چند دستیار کنار من هستند شاید آنها آمده اند تعطیلات! شاید هم توریست هستند؟

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به این پرسش که آیا فکر می کنید غیبت مارچلو لیپی در نشست خبری یک جنگ روانی است گفت: به این سوال پاسخ نمی دهم.

116

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
 
X