دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوئد که از ساعت 22 به وقت تهران در ورزشگاه فرنزو آرنا آغاز شده بود، در پایان با برتری سه بر یک سوئد خاتمه یافت.

برای سوئد در این دیدار "زلاتان ابراهیموویچ" (11) و "مارکس برگ" (21) و "اولا تویوونن" (89) گلزنی کردند و تک گل ایران نیز در دقیقه 23 توسط جواد نکونام از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید.

در آغاز بازی، یاران سوئد توپ و میدان را در اختیار گرفتند و سعی داشتند روی دروازه ایران فرصت گلزنی خلق کنند تا این‌ که در دقیقه 11 روی حرکت زیبای "زلاتان ابراهیموویچ" توپ به سمت چپ محوطه جریمه ایران رفت و در ادامه روی یک ارسال خوب "ابراهیمویچ" با یک ضربه سر دروازه ایران را باز کرد.

پس از گل نخست، حملات سوئدی‌ها ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 21 روی پاس "زلاتان ابراهیمویچ"، "مارکس برگ" برای دومین بار دروازه ایران را باز کرد. اما این پایان کار نبود و در دقیقه 23 حرکت خوب وحید امیری که درون محوطه جریمه حریف انجام شد، باعث شد مدافع سوئد روی او مرتکب خطای پنالتی شود و جواد نکونام با استفاده از این فرصت، تک گل ایران در نیمه نخست را به ثمر رساند.

با تعویض "ابراهیموویچ" در نیمه دوم، بازی به مراتب آرام تری را شاهد بودیم. سوئدی ها سعی داشتند با طراحی حملاتی روی دروازه ایران خطرساز شوند اما هوشیاری مدافعان ایران اجازه چنین کاری را به آنها نداند.

در دقایق پایانی بازی نیز "اولا تویوونن" بازیکنن تیم ملی سوئد توانست گل سوم تیمش را به ثمر برساند تا در نهایت، بازی با نتیجه سه بر یک به سود آنها به پایان برسد.

برای ایران در این دیدار، علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، جواد نکونام، مسعود شجاعی، پورعلی گنجی، وحید امیری، آندرانیک تیموریان، پژمان منتظری، قوچان‌نژاد، بیگ زاده و اشکان دژاگه بازی کردند.

برای سوئد نیز رابین اولسن، پیر بنگتسون، آندریاس گراگویت، امیل فورسبرگ، البین اکدال، کیم کالستروم، زلاتان ابراهیموویچ، آنتون تینرهولم، اریک یانسون، مارکس برگ و ارکان زنگین به میدان رفتند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 

 
X