سیمرغسیمرغ
sport-top-1

رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید اعضای هیات رییسه تاکید بر اجرای تمام و کمال قرارداد کی‌روش با تیم ملی فوتبال ایران دارند.

علی کفاشیان پس از جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال، در نشست خبری که قرار شد در آن مصوبات جلسه اعلام شود، اظهار کرد: قرارداد ما با کی‌روش 4 ساله است که حدود 4 – 5 ماه از آن گذشته و او باید تا جام جهانی سکاندار تیم ملی باشد؛ چرا که اگر بخواهد برود علی‌رغم زحمات زیادی که کشیده است ما ضرر خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در هر حال در صورتی که کی‌روش بخواهد از تیم ملی جدا شود باید سریعا این موضوع را مشخص کند. وی درباره اعمال قرارداد کی‌روش در صورت جدایی نیز خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی که در هیات رییسه صورت گرفت، مبنی بر این بود که عملا عین قرارداد جلو برویم. اگر قرار است که کی‌روش با ما قطع همکاری کند، حقوق سه ماه خود را دریافت نکند و جدا شود. در حال حاضر نیز اعضای هیات رییسه در حال تنظیم متن نامه‌ای هستند که مصوبه هیات رییسه را از طریق آن به کی‌روش اعلام کنیم. ما وقت نداریم و اگر او نخواهد با ما همکاری کند و جوابش به درخواست ما منفی باشد، سریعا باید سرمربی بعدی را تعیین کنیم.

باید ببینیم اگر پاسخ او مثبت است، وقت را تلف نکنیم و ادامه همکاری را سریعا پی بگیریم اما اگر رفتنی است، ما هم تکلیف آینده‌مان روشن شود و به دنبال این برویم تا به تعهدات مذکور در قرارداد عمل کنیم. به هر حال هم فدراسیون و هم شخص کی‌روش تعهداتی را در قبال هم دارند از جمله مالیات او که بر عهده فدراسیون فوتبال است. همچنین اگر حقوق عقب افتاده‌ای از سال‌های قبل باقی مانده است، فدراسیون باید آن را پرداخت کند. به طور کلی ما در نظر داریم هرچه سریع‌تر تکلیف آینده همکاری خودمان را با کی‌روش روشن کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا طبق صحبت‌هایی که مطرح کرده بود، جلسه‌ای را با کی‌روش داشت و شرایط او برای همکاری چیست، افزود: ما پیغامی را از طریق مترجم کی‌روش به او رسانده‌ایم. من مستقیما با او صحبتی نکرده‌ام در این پیغام گفتیم که اگر از تصمیم خود برای جدایی منصرف شده‌ است و می‌خواهد بماند، صحبتی را داشته باشیم و در یک تعامل، همکاری خودمان را ادامه دهیم. اگر هم او رفتنی است، ما بیش از این وقت را تلف نکنیم. کی‌روش پاسخ این پیغام من را نداده بود. البته من هم دو سه روزی مرخصی بودم به همین دلیل کمی تاخیر در کارمان به وجود آمد.

او درباره مشکلات دبیرکل فدراسیون فوتبال با سرمربی تیم ملی گفت: کی‌روش سرمربی ماست و اسدی نیز دبیرکل فدراسیون. هر کدام از آنها وظایف مشخص خود را دارند و حوزه کاری‌شان مشخص است. هیچ کس نمی‌تواند تعیین کند که چه کسی امور اداری و چه کسی دبیرکل فدراسیون باشد. در آینده نیز همین طور است و در رابطه با بازی‌های تدارکاتی این وظیفه تیم اجرایی فدراسیون است که تصمیم‌گیری کند.

کفاشیان درباره موضوع پرداخت غرامت به فدراسیون فوتبال یا سرمربی تیم ملی در صورت قطع همکاری گفت: هیات رییسه تصویب کرد که غرامت عین قرارداد مدنظر قرار گیرد. در صورتی که فدراسیون قرارداد را فسخ کند، یک سال غرامت به کی‌روش پرداخت خواهد کرد و در صورتی که کی‌روش بخواهد قراردادش را فسخ کند، سه ماه از کارکردش را باید به فدراسیون پرداخت کند.

وی همچنین درباره این که در صورت جدایی کی‌روش چه گزینه‌هایی روی میز فدراسیون برای در اختیار گرفتن سکان هدایت تیم ملی خواهد بود، گفت: تاکنون با هیچ گزینه‌ای صحبت نکرده‌ایم اما امروز تعیین کردیم که یکی از تکالیف کمیته فنی و توسعه فدراسیون این است که در صورت عدم توافق با کی‌روش، اعضای این کمیته تشکیل جلسه دهند و با چند تن از اعضا گزینه‌های مورد نظر را مشخص کنند.

رییس فدراسیون فوتبال درباره این که جو تیم ملی و بازیکنان به سود کی‌روش و ادامه همکاری با اوست و بازیکنان تیم ملی تمایل به فعالیت با این سرمربی پرتغالی دارند، گفت: بازیکنان قدرشناس هستند اما تیم ملی و مملکت از هر چیزی مهم‌تر است و آنها در صورت جایگزین شدن مربی جدید همکاری را با او خواهند داشت.

کفاشیان در پاسخ به اینکه احتمال ماندن کی‌روش در تیم ملی چه میزان خواهد بود تصریح کرد: 80 درصد کی‌روش از تیم ملی جدا خواهد شد و تنها 20 درصد ممکن است که او بخواهد در تیم ملی بماند.

وی همچنین در مورد موضوع پرداخت مالیات کی‌روش خاطرنشان کرد: مالیات سال 91 و 92 را محاسبه و پرداخت کردیم و مالیات سال 93 را هم بر همین اساس در دستور کار داریم اما به یک باره دیدیم که مالیات او 4 برابر شده است و نسبت به این موضوع اعتراض کرده‌ایم. آنها گفتند که قبلا اشتباه شده است و مالیات جدید این گونه است و ما هم در مقابل قانون تسلیم هستیم اما باید بدانید که هم‌اکنون فدراسیون نقدینگی ندارد و پول‌های ما هنوز آزاد نشده است. کی‌روش خودش به اداره مالیات رفته و ما هم به اداره مالیات می‌رویم و از وزارت اقتصاد درخواست کمک داریم. در هر حال باید بدانید که فدراسیون بدهی‌های مالیاتی خود را محاسبه و در دستور کار قرار داده است.

کفاشیان در مورد شائبه‌های مربوط به رقم درآمدزایی بازی دیدار تیم‌های ملی فوتبال سوئد و ایران و این که مشخص نیست که مابه‌التفاوت درآمدهای این بازی در اختیار چه فرد یا نهادی قرار گرفته است گفت: مابه‌التفاوتی وجود ندارد. طبق قرارداد اولیه که امضا شده است، اسپانسرها مسئله را تقبل کرده‌اند و تمام هزینه‌ها به عهده آنها بود و در این رابطه پول بلیت، هتل و غذای ما را پرداخت کردند. هرچه بوده، مشخص است و چیزی جای دیگری نرفته است.

در ابتدای این نشست به یاد مرحوم میلاد اسلامی و حسین جوادی دو خبرنگاری که در سانحه هواپیمایی جان خود را از دست دادند، فاتحه‌ای قرائت شد و علی کفاشیان مجددا درگذشت این دو خبرنگار را تسلیت را گفت.

کفاشیان پس از جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این جلسه سه ساعتی اعضای هیات رییسه بر رضایت‌شان از عملکرد کارلوس کی‌روش تاکید کردند و مصوب شد که قرارداد منعقد شده با این مربی که پس از جام جهانی صورت گرفت به شکل کامل اجرا شود. این قرارداد 4 ساله است و کی‌روش را موظف می‌کند که کارش را تا پایان جام جهانی 2018 روسیه ادامه دهد. بر اساس این قرارداد اگر کی‌روش را نخواهیم باید حقوق یک سال او یعنی مبلغی در حدود یک میلیون و 400 هزار دلار را پرداخت کنیم و اگر کی‌روش تمایل به همکاری نداشت باید حقوق سه ماه خود را بابت غرامت به فدراسیون پرداخت کند.

کفاشیان با بیان این که کی‌روش 72 ساعت برای تعیین نظرش فرصت دارد، گفت: ما اصلا وقت نداریم. امروز نامه‌ای را برای کی‌روش می‌فرستیم که در آن ضمن اعلام حمایت قاطع اعضای هیات رییسه از او می‌خواهیم تا پاسخ ما را حداکثر تا پایان هفته که حدود 72 ساعت می‌شود، بدهد. اگر کی‌روش اصرار کند که می‌خواهد از ایران برود باید تفاهم‌نامه‌ای را بنویسیم و طبق آن از یکدیگر جدا شویم.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
مجموعه ورزشی انقلاب دچار حریق شد!مجموعه ورزشی انقلاب دچار حریق شد!

کمتر از یک سال از حادثه آتش‎سوزی در مجموعه ورزشی انقلاب که منجر به مرگ سه کارگر شد، می‎گذرد که این مجموعه قدیمی و پُر رفت و آمد با یک حریق دیگر مواجه شده است

 
X