پس از پیروزی 6 بر 5 مقابل اسپانیا،حالا همه نگاه‌ها به تیم ملی ایران است.

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران که جمعه و در بازی نخست خود، با وجود یک بازیکن اخراجی نتیجه باخت را با پیروزی عوض کرد، از ساعت 21 به وقت تهران در ورزشگاه پرایا دابایای شهر اسپینهو پرتغال، به مصاف برزیل، پرافتخارترین تیم فوتبال ساحلی جهان می‌رود.

البته بردن جام‌دارترین تیم ساحلی دنیا آسان نیست. برزیلی‌ها در مجموع 16 دوره قبلی رقابت‌های جهانی و جام‌جهانی فوتبال ساحلی، 13 بار عنوان قهرمانی را به دست آوردند، یک بار نایب‌قهرمان شدند و دو بار هم روی سکوی سومی ایستادند تا از این حیث بی‌رقیب‌ترین تیم جهان باشند.

این در حالی است که تیم ایران ششمین حضور خود در جام‌جهانی فوتبال ساحلی را تجربه می‌کند و در سال ۲۰۱۳ در بهترین نمایش تاریخش با حذف در یک‌چهارم نهایی در رده پنجم قرار گرفت. با این حال 'اکتاویو' معتقد است تیمش برای پیروزی بر برزیل از انگیزه بالایی برخوردار است. این سرمربی پرتغالی در آستانه بازی امشب گفت: ما با عبور از اسپانیا، دومین برد تاریخی‌مان را مقابل نایب‌قهرمان اروپا جشن گرفتیم و گام اول را محکم برداشتیم. همان پیروزی باعث شد برای بازی با برزیل انگیزه‌های فراوانی داشته باشیم. بازیکنان ایران یکشنبه‌شب برای برد دیگری به زمین مسابقه می‌روند.

ایران و برزیل در مرحله مقدماتی دوره گذشته جام جهانی هم با یکدیگر بازی کردند که آن مسابقه با برتری 4 بر یک برزیل همراه شد. البته در رقابت‌های جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی ۲۰۱۳ ـ امارات، ایران مقابل برزیل پیروز شد؛ مسابقه‌ای که در وقت‌های قانونی با تساوی ۴ بر ۴ و در ضربات پنالتی با برتری 3 بر یک ایران به پایان رسید. تیم فوتبال ساحلی کشورمان که با هدایت 'مارکو اوکتاویوی' برزیلی مقابل رکورددار رقابت‌های فوتبال ساحلی قرار می‌گیرد، اگر شگفتی جام بین قاره‌ای را در جام جهانی تکرار کند، می‌تواند همانند دوره گذشته این مسابقات، در بین هشت تیم برتر جام قرار گرفته و موفقیت‌ جدیدی را در این رشته به نام خود ثبت کند.

با توجه به پیروزی 5 بر یک برزیل مقابل مکزیک در بازی نخست، تیم پیروز بازی امشب، صعودی زودهنگام را به مرحله حذفی جام جهانی جشن خواهد گرفت. در حال حاضر برزیلی‌ها با تفاضل گل بهتر در صدر قرار دارند، اما اگر تیم ملی کشورمان از بازی امروز با امتیاز خارج شود، با توجه به در پیش داشتن یک بازی نسبتا راحت مقابل مکزیک، این شانس را دارد که با خیالی آسوده به بازی در مرحله یک‌چهارم نهایی بیندیشد.

ایران تنها برنده در بین آسیایی‌ها

بازی نخست از مرحله گروهی هشتمین دوره جام جهانی فوتبال ساحلی جمعه‌شب به پایان رسید و تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با کسب پیروزی برابر اسپانیا، تنها تیم پیروز قاره آسیا در این مرحله لقب گرفت. ژاپن در بازی افتتاحیه جام با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب پرتغال شد و عمان هم با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل سوئیس شکست خورد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:beachsoccer.ir 
 
 

X