باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با صدور بیانیه‌ای، حمایت کامل خود از تیم ملی فوتبال ایران و برنامه‌های آماده‌سازی آن را در چارچوب تعامل‌های دو طرفه اعلام کرد و آن را همانند گذشته، جزو سیاست‌های کلی خود دانست.

در متن این بیانیه آمده است: باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس همواره حمایت از تیم ملی ایران و حرکت در جهت منافع ملی را به عنوان سیاست کلی در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است و در آینده نیز چنین رویه‌ای ادامه خواهد داشت.

در نشستی که روز یکشنبه با رئیس فدراسیون فوتبال ایران برقرار شد و امروز سه‌شنبه، در تکمیل آن ادامه پیدا کرد نیز تاکید شد؛ باشگاه‌ها در جهت کمک به اجرای برنامه‌های تیم ملی حمایت لازم را داشته باشند و باشگاه پرسپولیس نیز با بیشترین نقش به جهت تعداد ملی پوشان و هواداران بر این مساله تاکید داشته و دارد.

بی‌تردید همکاری‌ها و تعامل‌های دو طرفه به بهینه شدن این روند و هم‌افزایی فنی در جهت ارتقاء موفقیت‌های تیم ملی و حفظ منافع ملی فوتبال در بلند مدت و کوتاه مدت خواهد انجامید.

همه باشگاه‌ها بر حضور یک تیم ملی قوی در عرصه‌های بین‌المللی فوتبال تاکید دارند. بر همین اساس باشگاه پرسپولیس نیز با تعامل های دو سویه که برای حفظ ساختار فوتبال و تامین آتیه آن الزامی است، در اجرای برنامه‌های تیم ملی، حتی خارج از روزهای تعیین شده از سوی فیفا و در چارچوب هم اندیشی که برای حفظ هم زمان لیگ و تیم ملی و در نتیجه منافع ملی در بلند مدت صورت خواهد گرفت، همکاری لازم را خواهد داشت.

امری بدیهی و پذیرفته شده در میان کارشناسان فوتبال است که سرنوشت فوتبال ملی فارغ از سرنوشت لیگ و باشگاه ها نیست. اکنون با توجه به هم اندیشی هایی که صورت گرفته است انتظار می رود با در کنار هم پیش بردن برنامه های لیگ و تیم ملی کشورمان شاهد توسعه و ترقی پایدار بر اساس تعاریف و استاندارد های بین المللی باشیم. طبعا لیگ و باشگاه های قدرتمند نیز می توانند حمایت کارآمدتری از تیم ملی داشته باشند و از دل لیگی ناپایدار و باشگاه هایی که دچار مشکل باشند تیم ملی قدرتمند و ملی پوشان آماده بیرون نمی آید.

در همین چارجوب و قالب، باشگاه پرسپولیس بار دیگر بر حمایت از تیم ملی با تمام پتانسیل خود اعم از هواداران میلیونی و بازیکنانی که تلاش می شود به بهترین سطح آمادگی فنی، بدنی و روانی برسند و در اختیار تیم ملی قرار بگیرند، تاکید می کند چنانکه به گواه شواهد و قرائن بسیار، درگذشته نیز چنین بوده است و در تمام سال‌های اخیر بویژه در فصلی که گذشت همواره بی کم و کاست در همکاری با برنامه‌های تیم ملی، برنامه‌ریزی کرده‌ایم و سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با وجود نیازی که برای ارتقاء سطح تیم به همه نفرات داشت، لب به گلایه نگشود و تحت تاثیر تحول فنی که با اقدامات باشگاه، حمایت هواداران و تدابیر آقای برانکو ایوانکوویچ(Branko Ivanković) صورت گرفت، بازیکنانی آماده و کارآمد در اختیار تیم‌های ملی قرار گرفتند که تاثیر خود را نشان دادند.

آنچه مسلم است اینکه همه ما باید در جهت ایجاد فضایی مناسب برای رشد بیشتر فوتبال و به ظهور رسیدن پتانسیل‌های موجود گام برداریم تا شاهد افتخارآفرینی‌های بیشتر برای ایران اسلامی باشیم. شور و نشاط اجتماعی و شادی ملت شریف ایران که همواره مستحق بهترین‌ها هستند خواسته مشترک خانواده فوتبال اعم از فدراسیون و باشگاه‌ها است.

در جلسات اخیر نیز همراهی و همکاری با برنامه‌های تیم ملی و همچنین نقش تعیین کننده باشگاه‌ها و لیگ در پیشرفت فوتبال، ارتقاء سطح فوتبال ملی و آماده‌سازی ملی‌پوشان مورد تاکید قرار گرفت تا آنچه برای فوتبال ملی ایران بهتر است، رقم زده شود.

امید است در آینده در سایه برپایی لیگی پویا، باشگاه‌هایی که بتوانند به ترقی فوتبال کمک کنند و با اجرای برنامه‌های تیم ملی در سایه درایت فدراسیون فوتبال و حمایت همه جانبه‌ای که از تمامی ارکان تیم ملی خواهیم داشت، شاهد موفقیت‌های روزافزون فوتبال ایران در عرصه‌های بین‌المللی باشیم.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X