تیم ملی شیلی برای دومین بار پیاپی قهرمان کوپا آمریکا شد.

دیدار نهایی رقابت‌های کوپا آمریکا 2016، بامداد امروز بین تیم‌های ملی شیلی و آرژانتین در ورزشگاه نیوجرسی آمریکا برگزار شد. دو تیم در پایان 90 دقیقه وقت‌های قانونی و 30 دقیقه وقت اضافه موفق به باز کردن دروازه حریف نشدند تا در پایان ضربات پنالتی تعیین کننده تیم قهرمان باشد.

در این دیدار پربرخورد شدت درگیری بین بازیکنان به حدی بود که داور بازی مجبور شد 8 بار از کارت زرد و 2 بار از کارت قرمز خود استفاده کند. مارسلو دیاز(Marcelo Díaz) بازیکن شیلی در دقیقه 29 و مارکوس روخو(Marcos Rojo) مدافع آلبی سلسته در دقیقه 43 با دریافت کارت قرمز از زمین بازی اخراج شدند تا دو تیم دقایق زیادی را با 10 بازیکن بازی کنند.

در ضربات پنالتی اما لیونل مسی(Lionel Messi) که پیش از این با زدن 5 گل و ارسال 4 پاس گل یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان جام بود، پنالتی خود را خراب کرد تا یک بار دیگر رویای قهرمانی با آرژانتین در یک تورنمنت معتبر را بر باد رفته ببیند.

پنالتی اول هر دو تیم بوسیله ویدال(Arturo Vidal) و مسی از دست رفت. بعد از آن کاستیو(Nicolás Castillo) و آرانگوئیز(Charles Aránguiz) برای شیلی و ماسکرانو(Sergio Agüero) و آگوئرو(Sergio Agüero) برای آرژانتین پنالتی‌های خود را تبدیل به گل کردند اما لوکاس بیلیا(Lucas Biglia) پنالتی چهارم یاران مسی را خراب کرد تا با ضربه سیلوا(Francisco Silva) شیلی در ضربات پنالتی 4-2 پیروز شود و برای دومین بار متوالی جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

این سومین فینال پی‌درپی آرژانتین و مسی است که در آن شکست خورده و به نایب قهرمانی می‌رسند. آنها در فینال جام جهانی 2014 به آلمان باختند و فینال کوپا آمریکا 2015 را نیز به همین شیلی واگذار کردند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 

X