تیم‌ملی فوتبال ایران در یکی دیگر از بازی‌های دوستانه‌اش در مسیر آماده‌سازی برای جام‌جهانی روسیه مقابل پاناما به پیروزی دست یافت.

پیروزی ایران مقابل پاناما

بازی تیم ملی ایران و پاناما، فرصتی بزرگ بود برای بازیکنان جوانتر. پاناما ستاره های لژیونرش را برای بازی با ایران نیاورده بود و شاید به همین دلیل بود که کارلوس کی روش هم سعی کرد به جوانترهایی که کمتر فرصت بازی داشتند ، میدان بدهد.

اصلا شاید به همین دلیل بود که یک روز قبل از بازی ، در تمرین تیم ملی کی روش انجامش داد. همه را جمع کرد و گفت بازی دوستانه معنایی ندارد ، باید برای اعتلای کشورشان بجنگند. او داشت جوان هایش را تهییج می کردو همان هایی که 24 ساعت بعد در حضور ستاره های اصلی در زمین به خط شدند. بازیکنانی مثل چشمی ، آقایی و عبدالله زاده . بازی در نیمه اول با شروع توفانی ایران آغاز شدو خیلی سریع ایران به گل رسیدو یک فرار برای ایران، خطای پنالتی روی انصاری فرد و ضربه ای که اشکان دژاگه گلش کرد.

دو دقیقه بعد سامان قدوس یار جدید ملی ایران خوش درخشید . در اولین بازی که داشت فیکس بازی می کرد ، با یک فرار انفجاری توانست گل بزند . این اولین گل ملی سامان برای ایران بود. او که به تازگی توانسته عنوان بهترین مهاجم لیگ سوئد را بدست آورد و بزودی هم احتمالا به تیمی در لیگ برتر انگلستان خواهد رفت.

در ادامه اما پاناما کمی بهتر شدو آنها در دقیقه 38 توانستند از روزبه چشمی پنالتی بگیرند. روزبه توپ مهاجم را زد اما پایش به پای بازیکن حریف هم خورد و پنالتی داد. بازی در پایان نیمه اول به لطف این پنالتی 2 بر یک شد.

در نیمه دوم ، کی روش شروع کرد به تعویض. رضاییان ، جلال حسینی ، سردار آزمون ،علی کریمی ، وحید امیری و علیرضا جهانبخش برای تیم ملی در این نیمه به بازی آمدند. اما او همان سه نفر جدیدش را در زمین نگه داشت. چشمی ، عبدالله زاده و آقایی. این سه انگار قرار بود بازی کنند تا یاد بگیرند شرایط بازی ملی را برای روزهای بزرگ آینده . البته در این نیمه هم مثل نیمه اول تیم کی روش بر عکس همیشه یک ایراد بزرگ داشت. زون های دفاعی مان باز می شدند. دفاع منطقه ای مان داشت به حریف مجال حمله می داد . اتفاقی که سال ها بود عادت کرده بودیم نیفتد.

البته کی روش در این بازی یک عادت دیگرش را هم ترک کرد. او طارمی و آزمون را این بار با هم بازی نداد و ترجیح داد کریم انصاری فرد که این روزها حسابی آماده است ، بیشتر از همیشه بازی کند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 
 

X