مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی با قهرمانی مهدی زیدوند و بشیر باباجانزاده به پایان رسید.

مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی در سالن شهید بهشتی مشهد مقدس به پایان رسید که مهدی زیدوند موفق شد محمد علی گرایی را ضربه کند و قهرمان وزن 66 کیلوگرم فرنگی شود. همچنین در فینال سوم 130 کیلوگرم فرنگی، بشیر باباجانزاده مقابل مهدی نوری شکست خورد تا نوری اول شود.

در پایان این رقابت ها و در کشتی آزاد، حسن رحیمی در 57 کیلوگرم، بهنام احسانپور در 61، سید احمد محمدی در 65، حسن یزدانی در 70، علیرضا قاسمی در 74، علیرضا کریمی در 86، رضا یزدانی در 97 و پرویز هادی در 125 کیلوگرم قهرمان شدند.

در کشتی فرنگی هم محسن حاجی پور در 59 کیلوگرم، مهدی زیدوند در 66، افشین بیابانگرد در 71، سعید عبدولی در 75، یوسف قادریان در 80، حبیب الله اخلاقی در 85، قاسم رضایی در 98 و مهدی نوری در 130 کیلوگرم به عنوان نخست دست یافتند.

از حوادث روز پایانی مسابقات می توان به قهرمانی دو چهره جوان اشاره کرد که رقبای عنوان دار خود را کنار زدند. حسن یزدانی موفق شد مهدی تقوی را از پیش رو بردارد و علیرضا کریمی از سد میثم مصطفی جوکار گذشت تا حوادث روز پایانی را رقم بزنند.

نتایج کامل دیدارهای فینال مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی:

(فینال ها به صورت 2 از 3 برگزار می شود و مسابقات مقدماتی هم محاسبه شد.)

کشتی آزاد

57 کیلوگرم

فینال اول: حسن رحیمی 5 – رضا اطری 0

فینال دوم: حسن رحیمی 6 – رضا اطری 0

61 کیلوگرم

فینال سوم: بهنام احسانپور 3 – آرش دنگسرکی 0

فینال دوم: بهنام احسانپور4 – آرش دنگسرکی 6

فینال اول: بهنام احسانپور1 (برنده) – آرش دنگسرکی 1

65 کیلوگرم

فینال دوم: سید احمد محمدی 12 – علی اصغر جبلی 2

فینال اول: سید احمد محمدی 7 – علی اصغر جبلی 0

70 کیلوگرم

فینال اول: حسن یزدانی 6 – مهدی تقوی 4

فینال دوم: تقوی حاضر نشد.

74 کیلوگرم

فینال دوم: عزت الله اکبری 4 – علیرضا قاسمی 8

فینال اول: عزت الله اکبری 1 – علیرضا قاسمی 11

86 کیلوگرم

فینال دوم: علیرضا کریمی 4 – میثم مصطفی جوکار 3

فینال اول: علیرضا کریمی 5 – میثم مصطفی جوکار 4

97 کیلوگرم

فینال دوم: رضا یزدانی 11 – عباس طحان 6

فینال اول: رضا یزدانی 10 – عباس طحان 2

125 کیلوگرم

فینال دوم: پرویز هادی4 – جعفر شمس ناتری 2

فینال اول: پرویز هادی 6 – جعفر شمس ناتری 3

کشتی فرنگی:

59 کیلوگرم

فینال دوم: محسن حاجی پور با ضربه فنی عبدالمحمد پاپی را شکست داد.

فینال اول: محسن حاجی پور 5 – عبدالمحمد پاپی 3

66 کیلوگرم

فینال سوم: مهدی زیدوند با ضربه فنی محمدعلی گرایی را شکست داد.

فینال دوم: مهدی زیدوند 9 – محمدعلی گرایی 0

فینال اول: مهدی زیدوند 0 – محمد علی گرایی 2

71 کیلوگرم

فینال سوم: افشین بیابانگرد 14 – فرشاد بلفکه 4

فینال دوم: افشین بیابانگرد 3 – فرشاد بلفکه 4

فینال اول: افشین بیابانگرد 9 – فرشاد بلفکه 0

75 کیلوگرم

فینال دوم: سعید عبدولی 4 – رسول گرمسیری 0

فینال اول: سعید عبدولی 6 – رسول گرمسیری 0

80 کیلوگرم

فینال دوم: یوسف قادریان 7 – یوسف اخباری 0

فینال اول: یوسف قادریان 3 – یوسف اخباری 0

85 کیلوگرم

فینال دوم: حبیب الله اخلاقی 3 – حسین نوری 2

فینال اول: حبیب الله اخلاقی 2 (برنده) – حسین نوری 2

98 کیلوگرم

فینال دوم: قاسم رضایی (برنده) – مهدی علیاری (علیاری با ارائه گواهی پزشکی حاضر نشد.)

فینال اول: قاسم رضایی 1 – مهدی علیاری 2

130 کیلوگرم

فینال سوم: بشیر باباجانزاده 2 – مهدی نوری 3

فینال دوم: بشیر باباجانزاده 2 – مهدی نوری 2 (برنده)

فینال اول: بشیر باباجانزاده 2 – مهدی نوری 0


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir



 
 

X