تیم ملی کشتی آزاد ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی و برای رسیدن به فینال جام جهانی مقابل آمریکا به برتری رسید و راهی فینال شد.

تیم ملی کشتی آزاد ایران در سومین و آخرین دیدار مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی که در لس آنجلس آمریکا در جریان است، به مصاف کشور میزبان رفت و در پایان با نتیجه 4 بر 4 و با امتیاز فنی 17 بر 15 مقابل آمریکا به برتری رسید و راهی فینال شد.

نتایج دیدارهای انفرادی کشتی‌گیران ایران مقابل آمریکا به ترتیب زیر است:

وزن 57 کیلوگرم: حسن رحیمی 7 - دانیل دنیس 2

در این مبارزه حسن رحیمی دارنده مدال طلای جهان بسیار خوب ظاهر شد و توانست مقتدرانه و با نتیجه 7 بر 2 بر حریف آمریکایی غلبه کند. رحیمی در دیدار نخست ایران مقابل حریف آذربایجانی نیز مقتدرانه و با حساب 11 بر یک به برتری برسد.

وزن 61 کیلوگرم: مسعود اسماعیل‌پور 8 - تونی راموس 2

مسعود اسماعیل‌پور دارنده مدال نقره و برنز جهان در این مبارزه موفق شد 3 دقیقه نخست را با حساب 5 بر صفر به سود خود پایان دهد. در تایم دوم نیز اسماعیل‌پور 3 امتیاز از آن خود کرد و حریف آمریکایی نیز 2 امتیاز گرفت تا در نهایت این مبارزه 8 بر 2 به سود اسماعیل پور به پایان برسد.

وزن 65 کیلوگرم: سیداحمد محمدی 3 - زاین رترفورد 4

سید احمد محمدی دارنده مدال نقره و برنز جهان که با وجود مصدومیت کهنه انگیزه زیادی داشت تا بار دیگر توانایی‌های خود را پس از ناکامی در رقابت‌های انتخابی تیم ملی نشان دهد اما نتوانست در این مبارزه به برتری برسد.

محمدی در 3 دقیقه نخست این مبارزه 2 امتیاز از حریف خود گرفت اما در وقت دوم حریف آمریکایی بهتر کار کرد و موفق شد 4 امتیاز از محمدی بگیرد و تنها یک امتیاز از آن محمدی شد تا در نهایت محمدی این مبارزه را 4 بر 3 واگذار کند و اولین شکست ایران مقابل آمریکا رقم بخورد.

محمدی پیش از این نیز مقابل حریف هندی 10 بر صفر به برتری رسیده بود.

وزن 70 کیلوگرم: مصطفی حسین خانی 2 - جیمز گرین 5

مصطفی حسین‌خانی دارنده مدال طلای آسیا در این مبارزه به مصاف 'جیمز گرین' نفر سوم جهان رفت و در پایان وقت نخست کار دو کشتی‌گیر با حساب 2 بر 2 به پایان رسید. در 3 دقیقه دوم حریف آمریکایی جنگنده تر نشان داد و داور به حسین‌خانی به خاطر کم‌کاری بارها تذکر داد که با بی توجهی حسین‌خانی در نهایت داور یک اخطار کم‌کاری به او و یک امتیاز نیز به جیمز گرین داد.

در ادامه حسین خانی در ثانیه‌های پایانی توسط حریف در خاک نشست تا در نهایت این مبارزه 5 بر 2 به سود جیمز گرین به پایان برسد و کار دو تیم به تساوی 2 بر 2 کشیده شود.

حسین‌خانی تا اینجای کار در دیدار مقابل 'گاجی مراد اوماروف' دارنده مدال نقره زیر 23 سال اروپا 6 بر 3 شکست خورد و در مبارزه دوم مقابل 'وینود کومار' از هند 2 بر صفر به برتری رسید.

وزن 74 کیلوگرم: حسن یزدانی 10 - الکس درینگر صفر

در حالی که همه کشتی‌دوستان لحظه‌شماری می‌کردند تا شاهد تقابل یزدانی مقابل 'جردن باروز' در این رقابت‌ها باشند اما در لحظات پایانی باروز بدلیل تولد فرزندش نتوانست در این مسابقات برای Hمریکا کشتی بگیرد.

یزدانی دارنده مدال نقره بزرگسالان جهان و طلای جوانان جهان در این مبارزه از همان ابتدا جنگنده ظاهر شد و موفق شد تایم اول را 4 بر صفر به سود خود پایان دهد. با آغاز وقت دوم یزدانی حریف خود را در خاک نشاند و با اجرای یک بارانداز موفق شد 8 بر صفر از حریف خود پیش بیفتد. در ادامه نیز یک بار دیگر حریف خود را در خاک نشاند تا در مدت زمان 5 دقیقه 10 بر صفر حریف خود را مقتدرانه شکست دهد و بار دیگر ایران از آمریکا با نتیجه 3 بر 2 پیش بیفتد.

یزدانی پیش از این مقابل 'اشرف علی‌اف' آذربایجانی با نتیجه 9 بر 5 به برتری رسید در مبارزه دوم نیز 12 بر 2 'پراوین رانا' از هند را شکست داد.

وزن 86 کیلوگرم: علیرضا کریمی 2 - جی دن کاکس 6

کریمی کشتی‌گیر جوان و آینده دار ایران و دارنده مدال برنز جهان که در دیدار نخست خود در این رقابت‌ها باخت ناباورانه‌ای مقابل 'الکساندر گوستیف' نفر سوم جهان از آذربایجان داشت در این مبارزه در همان دقیقه نخست موفق شد حریف خود را در خاک بنشاند و 2 بر صفر از حریف خود پیش بیفتد. در ادامه حریف با گرفتن یک خم کریمی موفق شد وی را خارج از تشک در خاک بنشاند و 2 امتیاز بگیرد تا وقت نخست دو بر دو به پایان برسد.

با آغاز وقت دوم کاکس که کشتی‌گیر زیرگیری نشان داد موفق شد یک بار دیگر به پاهای کریمی برسد و او را در خاک بنشاند و 4 بر 2 پیش بیفتد. در ادامه و در لحظات پایانی نیز حریف Hمریکایی 2 امتیاز دیگر گرفت تا در نهایت 6 بر 2 به پیروزی برسد. با این نتیجه بار دیگر کار دو تیم به تساوی 3 بر 3 کشیده شد.

وزن 97 کیلوگرم: عباس طحان یک - کیل اسنایدر 8

در غیاب رضا یزدانی کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد ایران در این رقابت‌ها بدلیل مصدومیت، خادم چاره‌ای جز اعتماد دوباره به عباس طحان نداشت و او به همراه محمدی عازم این مسابقات شد.

از همان ابتدا هم مشخص بود طحان در دیدار مقابل 'کیل اسنایدر' آمریکایی و دارنده مدال طلای جهان کار بسیار سختی خواهد داشت. طحان در همان ابتدای کار یک اخطار از داور گرفت و اسنایدر نیز یک امتیاز از آن خود کرد در ادامه وقت نخست نیز اسنایدر 2 امتیاز دیگر گرفت تا 3 بر صفر در 3 دقیقه نخست به برتری برسد.

با آغاز وقت دوم نیز طحان که از ناحیه پا نیز احساس درد داشت نتوانست کاری از پیش ببرد و با دادن 5 امتیاز دیگر و گرفتن یک امتیاز در نهایت 8 بر یک شکست خورد تا آمریکا 4 بر 3 از ایران پیش بیفتد و همه نگاه‌ها به رقابت پرویز هادی در سنگین وزن باشد.

طحان نفر پنجم جهان پیش از این در مبارزه نخست مقابل 'اصلانبک آلبروف' نفر سوم جوانان جهان از آذربایجان با ارائه یک نمایش ضعیف 2 بر یک شکست خورد.

وزن 125 کیلوگرم: پرویز هادی 3 - زاچ ری یک

پرویز هادی دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی در اولین مبارزه خود در این رقابت‌ها و در یک مبارزه پربرخورد به مصاف 'زاچ‌ری' قهرمان رقابت‌های پان‌آمریکن رفت. هادی پس از 2 دقیقه مبارزه موفق شد یک امتیاز به دلیل کم‌کاری حریف از آن خود کند. در وقت دوم زاچ‌ری که از ناحیه سر و گردن آسیب دیده بود نتوانست کاری از پیش ببرد و در نهایت هادی با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد تا با این نتیجه ایران راهی فینال این رقابت‌ها شود.

ایران برای کسب پنجمین قهرمانی پیاپی به مصاف روسیه خواهد رفت. تیم ملی کشتی آزاد ایران که برای 4 دوره پیاپی قهرمان جام جهانی شده است پیش از این در دو دیدار قبلی خود در مرحله گروهی به ترتیب مقابل آذربایجان و هند با نتیجه 5 بر 3 و 8 بر صفر به برتری دست یافت.

پیش از این روسیه موفق شد با 3 پیروزی در مرحله گروهی راهی دیدار فینال این رقابت‌ها شود.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 
 

X