تنیسورهای برتر جهان با شکست حریفانشان به مرحله یک هشتم نهایی تنیس اوپن آمریکا صعود کردند.

دور سوم تنیس اوپن آمریکا با برگزاری مسابقات مختلف به پایان رسید. در مهمترین بازی اندی ماری(Andy Murray) قهرمان المپیک ریو برابر لورنزی(Lorenzi) ایتالیایی قرار گرفت و سه بر یک پیروز شد. ست نخست با نتیجه نزدیک هفت بر شش به نفع مرد شماره دو تنیس جهان به پایان رسید. لورنزی توانست ست دوم را به خود اختصاص دهد و هفت بر پنج پیروز شود. در ادامه ماری 6 بر دو و 6 بر سه ست های سوم و چهارم را به نفع خود به پایان رساند.

در دیگر بازی مهم خوان مارتین دل پوترو(Juan Martín del Potro) آرژانتینی سه بر یک برابر فرر(Ferrer) اسپانیایی پیروز شد. نایب قهرمان المپیک در ست نخست به سختی حریف اسپانیایی خود را شکست داد. این ست با نتیجه هفت بر شش به پایان رسید. اما در ادامه توانست شش بر دو و شش بر سه پیروز شود.

استن واورینکا(Stan Wawrinka) به سختی اوانس(Evans) انگلیسی را شکست داد. این دیدار سه بر دو به نفع تنیسور سوئیسی به پایان رسید. مرد شماره سه جهان در ست های دوم چهارم و پنجم با نتایج شش بر سه، هفت بر شش و شش بر دو پیروز شد، اما ست نخست را شش بر چهار و ست سوم را هفت بر شش واگذار کرد.

کی نیشیکوری(Kei Nishikori) ژاپنی نیز با پیروزی سه بر یک برابر ماهوت(Mahut) فرانسوی به یک هشتم نهایی صعود کرد. 'تیم' اتریشی مرد شماره 10 جهان توانست سه بر یک 'کارنو بوستا' اسپانیایی را شکست دهد.

در بخش بانوان، خواهران ویلیامز(Williams) به دور بعد صعود کردند. سرنا(Serena Williams) با شکست دو بر صفر (شش بر یک و شش بر سه) لارسن(Larsson) سوئدی به یک هشتم رسید و ونوس ویلیامز(Venus Williams)، زیگموند(Siegemund) آلمانی را شکست داد و به دور بعد صعود کرد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 
 

X