سجاد محمدیان نماینده پرتاب وزنه مردان کشورمان در بازی های پارالمپیک 2016 ریو به مدال نقره دست یافت.

در ادامه مسابقات روز پنجم بازی های پارالمپیک 2016 ریو و در رقابت های دوومیدانی، سجاد محمدیان در مسابقات پرتاب وزنه کلاس F42 به مصاف حریفان رفت که با ثبت رکورد 14 متر و 31 سانتی متر به عنوان دوم و مدال نقره دست یافت.

محمدیان در پرتاب های اول و دومش به ترتیب 13.26 و 14.31 را ثبت کرده بود و در پرتاب سوم وزنه را به مسافت 13.71 انداخت. وی در پرتاب چهارم نیز رکورد 13 متر و 92 سانتی متر را ثبت کرد، اما در پرتاب های پنجم و ششم خطا کرد تا با همان 14 متر و 31 سانتی متر به عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره برسد.

'آلد دیویس' از بریتانیا در این ماده با 15 متر و 97 سانتی متر ضمن شکستن رکورد جهان و پارالمپیک، مدال طلا را بر گردن آویخت و 'تیلونه پیلای' از آفریقای جنوبی با 13.66 مدال برنز را از آن خود کرد.

مدال نقره محمدیان پنجمین مدال کاروان ورزشی شهدای «منا» در پنجمین روز از بازی های پارالمپیک ریو است. تیم دوومیدانی کشورمان پیش از این موفق به کسب دو مدال نقره توسط سامان پاکباز در پرتاب وزنه و علیرضا قلعه ناصری در پرتاب دیسک شده بود.

ساره جوانمردی هم تا به اینجا تنها نشان طلای کاروان ایران را در تیراندازی به ارمغان آورده است. شب گذشته تیم میکس ریکرو ایران مشکل از نعمتی و رنجبر مدال نقره را کسب کردند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 

X