بهداد سلیمی قوی ترین مرد جهان به دلیل انتشار اسناد شخصی و خصوصی وی از سوی باشگاه یاسین پیشرو قم از این باشگاه شکایت کرد .

شکایت قویترین مرد جهان از یک باشگاه خصوصی

به گزارش خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛  باشگاه یاسین پیشرو قم که سال قبل (94) در لیگ برتر وزنه برداری تیمی پرستاره را با جذب چهره های سرشناس وزنه برداری ایران، همچون بهداد سلیمی، سهراب مرادی، علی هاشمی، مجید عسگری و....، با هزار وعده و وعید برای قهرمانی در این رقابت و حضور در جام باشگاه های قاره آسیا جمع و جور کرده بود، نه تنها نتوانست از مهره های کلیدی و توانمند خود به خوبی برای نیل به این هدف استفاده و بهره برداری کند، بلکه با سوء مدیریت فنی که در این باشگاه وجود داشت ، از کورس قهرمانی و رقابت با باشگاه ذوب آهن اصفهان عقب ماند تا هرچه رشته بود برای قهرمانی با تمام بضاعتش در یک چشم به هم زدن پنبه شود!

حال آنکه در این بین، وزنه برداران نام آشنا و عنوان دار این باشگاه همچون بهداد سلیمی ، سهراب مرادی و...، باقی ستاره های ریز و درشت یاسین پیشرو قم، هیچ کم فروشی برای این باشگاه نکردند و اتفاقا تمام توان خود را به کار بستند تا تیم شان با اقتدار از سکوی قهرمانی لیگ برتر وزنه برداری بالا برود اما متاسفانه در نهایت مسئولان باشگاه یاسین پیش رو قم به رغم تمامی تلاشی که وزنه برداران این باشگاه در فصل 94 انجام داده بودند به جای تقدیرو قدردانی ویژه از زحمات این چهره های ملی نه پول قرارداد آنها را به صورت تمام و کمال پرداخت کردند و نه تیم خود را طبق قول و قراری که برای حضور درجام باشگاه های آسیا داده بودند عازم این رقابت ها دردوحه قطر کردند!

خلف وعده و پایبندنبودن مسئولان باشگاه ورزشی یاسین پیشرو قم فقط به موضوعاتی که به آن اشاره کردیم خلاصه نشد، بلکه آنها کار را به جایی رساندند که ضمن دور زدن ورزشکاران خود برای پرداخت نکردن باقی مانده مبلغ قرارداد، حضور نداشتن این باشگاه در رقابت های قاره آسیا را ملاک قرارداده و حق وزنه برداران سرشناسی همچون بهداد سلیمی و سهراب مرادی را که تنها محل درآمدشان از همین لیگ است ضایع کرده اند و تا به امروز از تسویه حساب با این قهرمانان نامی کشورمان به عناوین مختلف طفره رفتند.

مسئولان باشگاه یاسین پیشرو قم اما ، روز گذشته در حرکتی عجیب ، به جای دلجویی از این قهرمانان و دادن حق و حقوق قانونی شان ، قرارداد بهداد سلیمی را که از نگاه قانون (سندی محرمانه و داخلی بین ورزشکار و باشگاهش) به شمار می رود به همراه آدرس منزل شخصی بهداد و شماره تماس خانه اش در یکی از رسانه های مطرح کشور منتشر کردند.

آن رسانه نیز متاسفانه بر خلاف قانون و مقررات اخلاقی مطبوعات و رسانه های کشور همان قرارداد را همراه با تمامی مشخصات ثبت شده در خروجی خبرگزاری خود قرارداده بود! اتفاقی عجیب، تأسف برانگیزو کاملاً غیر حرفه ای از سوی این باشگاه و رسانه ای که اطلاعات شخصی بهداد سلیمی را نشر داده بود، اگر در نهایت منجر به حادثه ای تلخ و غیر قابل جبران برای قهرمان پرافتخار و ملی کشورمان می شد حقیقتا چه کسی باید در این خصوص پاسخگو بود؟!

اینکه باشگاه یاسین پیشرو قم طبق گفته بهداد سلیمی و قرارداد داخلی که با وی در این باشگاه بسته شده است تا به امروز هنوز 20 درصد از مبلغ قرارداد قوی ترین مرد وزنه برداری جهان را با توسل به تبصره و ماده های اختراعی خود به وی پرداخت نکرده است.

آیا جای اعتراض و گلایه از سوی این ورزشکار نیست؟ یا اینکه این باشگاه به عناوین مختلف با بازی روانی که برای سهراب مرادی قهرمان المپیک 2016 ریو قبل و بعد از المپیک به راه انداخت تا از پرداخت نزدیک به 30 میلیون تومان باقی مانده قراردادش شانه خالی کرد، حرکتی ناجوانمردانه و خلاف قانون نیست؟ و یا مواردی مشابه که این باشگاه با تخلفات مکررش در سال گذشته سایر وزنه برداران حاضر در این تیم را نیز به عناوین مختلف از لحاظ مالی و قراردادی بازی داد تا در نهایت آنها خسته شده و بی خیال باقی مانده مبلغ قراردادشان شوند!

به هر حال باشگاه یاسین پیشرو قم در فصلی که از لیگ برتر وزنه برداری گذشت نه تنها خیر و سودی برای این رشته المپیکی و ستاره های فعال درآن نداشت، بلکه با وارونه جلوه دادن واقعیت های موجود بجای پرداخت حق و حقوق قانونی وزنه بردارانش تا به امروز سعی کرده با بازی رسانه ای و فرافکنی از زیر بارتعهد و مسئولیتی که برگردنش است شانه خالی کند.

برهمین اساس تک تک وزنه برداران سرشناسی همچون بهداد سلیمی ، سهراب مرادی و ....، که این باشگاه در فصل 94 رقابتهای لیگ برتر حقشان را ضایع کرده است، با جدیت و از طریق مراجع ذیصلاح قانونی پی گیر احقاق حق خود از باشگاه یاسین پیش رو قم خواهند بود و در این راه ، قطعا فدراسیون وزنه نیز حامی سرمایه های ملی و شایسته خود خواهد بود.

5712281_885.jpg

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
دروازه بان 13 میلیارد تومانی در لیگ برتر ایران! دروازه بان 13 میلیارد تومانی در لیگ برتر ایران!

گفته می شود یکی از دروازه بان های سرشناس لیگ برتری قراردادی 13 میلیارد تومانی با تیم خود امضا کرده است

 
X