تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در هفته نخست لیگ جهانی والیبال مغلوب برزیل شد.

قهرمان المپیک از سد ایران گذشت

تیم ملی ایران در دومین بازی خود در هفته نخست لیگ جهانی والیبال با وجود ارائه یک بازی به مراتب بهتر از بازی گذشته مقابل ایتالیا با نتیجه ۳ بر یک  مغلوب برزیل شد.
ترکیب تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در لیگ جهانی ۲۰۱۷ مثل بازی روز گذشته، متشکل از سعید معروف، عادل غلامی، مسعود غلامی، امیر غفور، فرهاد قائمی و میلاد عبادی پور، مهدی مرندی برای دریافت و مصطفی حیدری برای توپ گیری بود.

تیم ایران بر خلاف دیدار قبلی مقابل ایتالیا، بازی بسیار خوب و منسجمی از خود ارائه داد و در دفاع روز تور، تیم برتر میدان مقابل برزیل،‌ پرافتخارترین تیم جهان بود. دریافت‌های مناسب از سوی بازیکنان ایران باعث شد تا دست سعید معروف برای استفاده از بازیکنان سرعتی تیم باز باشد و برزیلی‌ها تحت فشار قرار بگیرند. تیم ایران در ست نخست با استفاده از دفاع‌های خود و اشتباهات حریف با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ برنده شد.


تیم برزیل در ست دوم با تکیه بر دفاع بلند قامت خود و توپگیری داخل میدان، توانست حملات بازیکنان ایران را مهار کند. ضمن اینکه بازیکنان برزیل، سرویس‌های بهتری به زمین ایران زدند و در نهایت این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود برزیل تمام شد.
در ست سوم، دو تیم پا به پای هم امتیاز گرفتند. بازیکنان برزیل به دنبال سرویس‌های خوبی که می‌زدند، دفاع‌‌های موثری انجام دادند و توانستند امتیازات حساس این ست را به خود اختصاص دهند. بازیکنان ایران که تا امتیاز ۲۰ همگام با برزیل پیش آمدند ولی عدم تمرکز در پوئن‌های پایانی، نتیجه این ست را ۲۵ بر ۲۲ به سود قهرمان المپیک رقم زد.


توپ گیری بازیکنان برزیل و اسپک‌های قدرتمند «اواندرو گرو» در ست چهارم نیز ادامه داشت. ۴ امتیاز ابتدایی این ست به برزیل رسید و کولاکوویچ مجبور شد از وقت استراحت خود استفاده کند. او به بازیکنانش می‌گفت که هموز چیزی تمام نشده و باید برای امتیاز بعدی تلاش کنند. صحبت‌‌های کولاکوویچ تاثیر خود را گذشت و بازیکنان ایران نتیجه بازی را ۲۰ بر ۲۰ و سپس ۲۱ بر ۲۱ مساوی کردند. نتیجه این ست نیز ۲۵ بر ۲۲ به سود برزیل تمام شد و تیم ملی ایران بتازی دوم خود را ۳ بر یک به قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو واگذار کرد.


در دیگر دیدارهای امروز و از گروه B۱ تیم کانادا با نتیجه ۳ بر ۲ آمریکا را شکست داد و از گروه C۱ آرژانتین با همین نتیجه از سد بلغارستان گذشت.
تیم ملی ایران در سومین و آخرین بازی خود در ایتالیا از ساعت ۱۹:۳۰ فردا یکشنبه به مصاف لهستان می‌رود. لهستان پیش از این، برزیل و ایتالیا را شکست داده بود.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: 11news.ir


 
 
 

X