سیمرغسیمرغ
sport-top-1
تازه ترین های سایر ورزش ها

امید عمیدی تکواندوکار ایران دوپینگش مثبت اعلام و ۴ سال از فعالیت ورزشی محروم شد.

صحبت های امید عمیدی درباره آینده اش

دوپینگ در ورزش یکی از موضوعات بسیار مهم می باشد،بالاخص در ورزش پر طرفدار و المپیکی تکواندو این موضوع بسیار قابل توجه و مهم است ،چراکه این موضوع گذشته از اینکه دوران حرفه ای ورزشکار را تحت‌الشعاع قرار می دهد و ورزشکار را از لحاظ روانی در مرحله ضعیفی قرار می دهد،پیامدهای بسیار خطرناک و مهلکی برای فدراسیون ورزشی مربوط در پی خواهد داشت.

مقوله دوپینگ یکی از اتفاقات نادر در این چند سال اخیر در ورزش تکواندو بوده است. این روند سریالی شوم در سال جاری اتفاق ناگواری ست که برای آینده این رشته المپیکی بسیار خطرناک است. امید عمیدی یکی از قربانیان دوپینگ است، کسی که بصورت ناخواسته در گیر این مسئله شد.

اسفندماه سال گذشته و در جریان مسابقات بین‌المللی تکواندو فجر از امید عمیدی آزمایش دوپینگ گرفته شد،خردادماه ۹۵اعلام شد در نمونه ای که از او گرفته شده متازون وجود دارد،این دارو نیروزا تلقی نمی شود، اما استفاده از آن ممنوع است.

امید عمیدی در رابطه با محرومیت چهار ساله خود گفت: در این رابطه لازم است یک جمله بگویم ،دیگر هیچ چیز برایم اهمیتی ندارد چون حکم ۴ساله من قطعی شده است ،این آقایان در حق من ظلم کردن واین موضوع را آنقدر سربسته و به قول معروف سکرت نگه داشتند که آینده حرفه ای من به تباهی کشیده شد،اگر مقداری وجدان داشتند می‌توانستند در مورد پرونده من سریعتر و جدی تر اقدام کنند ،شاید من هم الان در اردو کنار دوستانم در حال تمرین کردن بودم و می‌توانستم برای مردم و میهنم افتخار آفرین باشم.

عمیدی در رابطه با پیگیری کردن پرونده دوپینگ خود در ادامه تاکید کرد: درمورد پرونده دوپینگم قرار بر این شد که فدراسیون برای انجام کارها برای من وکیل بگیرد و از طریق وکیل بصورت حضوری در دادگاه Cass Swiss پیگیری شود که بعدا در کمال ناباوری اعلام کردند کارها باید از طریق پست پیگیری شود و بنابر اعلام وکیل مربوطه به آقای پولادگر مشخص شد که به صورت حضوری پیگیری کردن این پرونده مستلزم مبلغی به مراتب بیشتر از پست خواهد بود و بدین ترتیب طبق صلاحدید رییس فدراسیون تکواندو کارهای مربوط به پرونده دوپینگ با پست پیگیری شد و نتیجه مطلوب کسب نشد،که مطمئناً اگر وکیل من کارها را بصورت حضوری دنبال می کرد وضعیت حرفه ای و آینده من تباه نمی شد.به جرات می‌گویم اگر این آقایان زودتر برایم کاری انجام میدادند محرومیتم بیشتر از شش ماه نمیشد.

عمیدی در رابطه با مثبت اعلام شدن دوپینگ دو ورزشکار دیگر تکواندو در ادامه گفت: دقیقا نمی‌دانم چرا ورزش تکواندو از تمام لحاظ در سراشیبی قرار گرفته است نتایج تیم ملی تکواندو در این چند سال اخیر اصلا جالب نبوده است واین هم از خبرهای ناگواری که از دوپینگ می شنویم واقعا جای تأسف و نگرانی دارد،ولی از تصمیم گیرندگان این رشته عاجزانه تقاضا دارم با این دو ورزشکار همانند من رفتار نکنند و سریعتر این موضوع را پیگیری کنند، چون واقعا حال آنها را درک می‌کنم و شرایط پر استرس آنها کاملا برایم ملموس است چرا که فکر میکنم دنیای حرفه ای ورزش من در تکواندو به پایان رسید،امیدوارم آینده این دو جوان با سهل انگاری به تباهی کشانده نشود.

این ورزشکار در مورد آینده ورزشی خود و شرایط روحی خود بیان کرد: در حال حاضر شرایط روحی مساعدی ندارم چون عشق من تکواندو بود و برایم واقعا سخت است که به خودم بقبولانم دنیای حرفه ای ورزشی من در تکواندو به پایان رسیده است، اما بازهم به تلاشم در رشته ای دیگر ادامه خواهم داد و امیدوار هستم در رشته MMA به موفقیت برسم، در حال حاضر تمریناتم را در این رشته دنبال می‌کنم و برروی فنون دست بیشتر کار می‌کنم.

امید عمیدی سخنان پایانی خود را در ارتباط با مسئولین تکواندو این چنین بیان کرد: آقای پولادگر تقاضا دارم به ورزشکاران این رشته توجه عمیق‌تر و مسئولانه تری داشته باشید ،به یاد دارم حقوق دریافتی من در طول اردوها ۷۰۰هزار تومان بود البته بازیکنانی که مدال‌های جهانی داشتند مقداری از من بالاتر بود،اما با رشد تورم و مخارج سنگین این مبلغ جوابگوی نیازهای من نبود ،اما بهرحال در حال حاضر با رفتارهای غیر مسئولانه شما آینده ورزشی ام به خطر و تباهی کشانده شده است. امیدوارم مسئولان فدراسیون به این راحتی ورزشکار خود را اینگونه رها نکنند و فراموش نکنند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
دختری که با گریم پسرانه جشن های قهرمانی پرسپولیس را از ورزشگاه دید! عکسدختری که با گریم پسرانه جشن های قهرمانی پرسپولیس را از ورزشگاه دید! عکس

یکی از هواداران پرسپولیس در سه جشن قهرمانی اخیر این تیم در لیگ برتر، دختری بود که با لباس مبدل به ورزشگاه می‌رفت

 
X