رافائل نادال اسپانیایی موفق شد با شکست اندرسون به قهرمانی آخرین گرنداسلم سال برسد.

قهرمانی رافائل نادال در آمریکا

فینال تنیس اوپن آمریکا بامداد دوشنبه بین رافائل نادال و کوین اندرسون برگزار شد که مرد شماره یک جهان با نتیجه سه بر صفر پیروز شد.

در ست نخست هر تنیسوری که سرو را در اختیار داشت پیروز می‌شد.  گیم سوم این ست بیش از ۱۰ دقیقه طول کشید و در نهایت تنیسور آفریقایی نادال را شکست داد.
بازی سه بر سه مساوی بود که مرد شماره یک جهان برخلاف جریان بازی گیم چهارم را به خود اختصاص داد و از حریفش پیش افتاد. مرد شماره یک جهان به برتری‌اش ادامه داد و توانست در دو گیم دیگر پیروز شود و ست اول را به نام خود ثبت کند. 

برتری تنیسور اسپانیایی در ست دوم آشکارتر بود. او پس از این که بازی دو بر دو شد سه گیم دیگر را به خود اختصاص داد و توانست بازی را پنج بر دو کند. با این حال اندرسون در گیم بعد پیروز شد اما در ادامه مغلوب نادال شد و همچون ست نخست ۶ بر سه شکست خورد.

مرد شماره یک جهان برتری‌اش را حفظ کرد و در ست سوم دو بر صفر پیش افتاد. در ادامه اندرسون پیروز شد اما نادال بازی را سه بر یک کرد. اندرسون توانست نتیجه را سه بر چهار کند. او بالاخره در این ست چهار گیم را به نام خود ثبت کرد. با این حال نادال این ست را با نتیجه ۶ بر چهار به پایان رساند و قهرمان این بازی‌ها شد.

تنیسور اسپانیایی توانست برای سومین بار فاتح تنیس اپن آمریکا شود و شانزدهمین جام خود را در رقابت‌های گرند اسلم به دست آورد. او پیش از این بازی‌ها توانسته بود قهرمانی در رولان گروس را جشن بگیرد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 
 

X