بهداد سلیمی خیلی احساسی بعد از اتفاقات مسابقات جهانی گفت دیگر وزنه نمی‌زند.

اعتراضات بهداد سلیمی به داوری

سعید عبدولی را که همگی خوب می شناسید. همان قهرمان کشتی فرنگی مان که دیگر عادت کردیم فقط بگوییم به ناداوری باخت و هر بار اسمش می آید خیلی از ما ورزشی تر ها با خنده بگوییم «المپیک و هر چی توش هست...»  بهداد در دو سال اخیر دچار چنین مسئله ای شده است. او در المپیک و بعد در مسابقات جهانی آمریکا، دو بار وزنه هایی را زده که هیات ژوری همگی را بعد از ویدئو چک حرکاتش رد کرده است.

او خیلی سعی داشت با خنده، با نگاه به وزنه و دیگر رفتارش، خود را موفق نشان دهد و خیلی ها حتی می گویند با این رفتارش به هیات داوران توهین کرد تا ژوری ها کمی حساس تر شوند و دنبال بهانه بگردند. آنها حرکتش را رد کردند و حالا بهانه اش را دارند. می گویند او وزنه را پرس کرده است. جالب اینکه همین شیوه دو ضرب زدن را او در المپیک لندن هم انجام داده است و اتفاقا مربی وقتش کوروش باقری می گوید:«آنجا خیلی از این هم مشهود تر بود.»

آنجا اما نوبت گیر دادن به بهداد نبود. او ستاره مسابقات وزنه برداری سنگین وزن بود. در رشته ای که نیاز به تک ستاره ها داشتند ، او داشت رل آدم خوبه را خیلی خوب بازی می کرد و آیان و بقیه هم دوستش داشتند ولی وقتی یکی از مسابقات جهانی را به خاطر قهر با سرمربی تیم ملی از سکه انداخت و نرفت,  آنها هم افتادند دنبال یک قهرمان جدید و این تاخالادزه گرجستانی شد ستاره ای که می خواستندش . حالا دیگر بهداد آن پسر محبوب شان نیست.

این اما نباید دلیلی شود تا بهداد رفتاری خارج از بازی انجام دهد. او همان طور که یک روز برنده می شود و شرایط بردن در وزنه برداری را می داند ، باید روز باختش هم با همان قواعد کنار بیاید. با قهر و با برهم زدن قاعده بازی ، تنها ممکن است تبعات را برای خودش بیشتر کند. آنجا با کسی شوخی هم ندارند و تازه خیلی ساده اش این است که آنها می توانند بگویند حرکتش خطا بوده است. تشکیلاتی که ده کشور صاحب نامش به خاطر دوپینگ ، بازی های جهانی را از دست داده اند ، این قدر بی در و پیکر است که می تواند چند قهرمان از کشورهای دیگر را هم بگذارد کنار.

تازه اگر به قضیه طور دیگری نگاه کنیم و بپذیریم که شاید تصمیم از نظر فنی هم درست بوده باشد آن وقت باید به بهداد بگوییم تو یک قهرمان کلاس جهانی و المپیک هستی . چه خوب است مثل سعید عبدولی ، همیشه شاکی از داوری نباشی و حرفت را خیلی بی نقص تر از این روی صحنه بزنی.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
عکس: صورت شفر به رنگی که کمتر دیده اید!
شفر بخاطر نوع بازی و شرایط تیم استقلال در مقابل پارس جنوبی جم, حسابی عصبی و کلافه بود

 

X