تاکنون جسد 4 کوهنورد مفقود شده پیدا شده است و تلاش برای پیدا کردن 5 کوهنورد مفقود شده دیگر ادامه دارد.

مشخص‌ شدن هویت جسد کوهنورد های پیدا شده

با روشن شدن هوا عملیات جستجو برای یافتن ۷ کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه آغاز شده است.

محمدی نژاد فرماندار شهرستان ازنا گفت: آغاز عملیات تفحص امداد و نجات ویافتن کوهنوردان مفقود شده در ارتفاعات اشترانکوه شهرستان ازنا از آغازین ساعات امروز شنبه با حضور اکیپ های مجهز از جعیت هلال احمر و نیروهای اعزامی از استان خراسان و سایر نقاط کشور در حال انجام است.

وی افزود: خواهشی که از امدادگران عزیز داریم از اقدام خودسرانه به علت مشکلات دسترسی به محل حادثه و وجود خطرات و ریزش بهمن جدا خود داری نمایند

آرش غیاثی رئیس هیئت کوهنوردی لرستان نیز در این باره گفت: روز دوم عملیات جستجو برای کوهنوردان مفقودشده مشهدی در اشترانکوه لرستان آغاز شد.
 وی ادامه داد:نخستین تیم انتقال اجساد از دقایقی قبل عملیات جستجو را آغاز کرده و تیم‌های بعد نیز تا دقایقی دیگر به منطقه اعزام می‌شود؛ هم‌اکنون تیم‌های انتقال اجساد متشکل از متخصصین مشهدی و لرستانی منتظر رسیدن بالگرد هستند که به منطقه اعزام شوند.

رئیس هیئت کوهنوردی لرستان تصریح کرد: باتوجه به اینکه خانواده‌های این کوهنوردان رسانه‌ها را لحظه به لحظه دنبال می‌کنند و انتشار تصاویر موجب آزردگی خاطرشان می‌شود لذا از رسانه‌های لرستان تقاضا داریم نسبت به انتشار تصاویر اجساد مفقود شده خودداری کنند.

جسد سومین کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه پیدا شد

محمد حسین کبادی رئیس تیم های امداد کوهستان هلال احمر گفت: از صبح امروز تیم های امدادی و جستجوی کوهستان هلال احمر با دو فروند بالگرد به محل ریزش بهمن اعزام شدند که در این جستجوها جسد سومین کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه پیدا شد.

روز گذشته گرفتار شدن یک تیم کوهنوردی 15 نفره در ارتفاعات اشترانکوه شهرستان ازنا، به هلال احمر اعلام شد و پس از آن تیم های امداد کوهستان به همراه بالگرد امدادی اورژانس و هلال احمر به محل ریزش بهمن رفتند.

در بررسی ها مشخص شد 14 کوهنورد اهل مشهد برای فتح قله «کول جنو» به همراه یک راهنما از الیگودرز راهی ارتفاعات اشترانکوه شده و در مسیر برگشت گرفتار برف و کولاک و بهمن می شوند.

پنج عضو این گروه در پناهگاه از مرگ حتمی نجات یافته و 9 نفر دچار بهمن می شوند. از صبح دیروز تاکنون جسد دو کوهنور بهه نام های علیرضا عامری 22 ساله و مرتضی غلامپور از زیر بهمن خارج شده است.
 

چهارمین پیکر کوهنوردان مشهدی پیدا شد

هویت پیکرهای پیدا شده امروز هنوز مشخص نیست. پیکرهای کشف شده متعلق به دو مرد است.
 

هویت جسد 2 کوهنورد دیگر در اشترانکوه مشخص شد
 
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان از مشخص‌ شدن هویت 2 جسد دیگر خبر داد. صارم رضایی اظهار کرد: با پیدا شدن جسد چهارم هویت این فرد نیز مشخص شد.

وی با بیان اینکه جسد چهارم مربوط به امان‌الله جوکار است، افزود: همچنین جسد مجید زادتراب‌ صبح امروز پیدا شد. تاکنون چهار جسد پیدا شده است و نیروهای جستجو در محل همچنان مشغول بررسی و کاوش محل هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان بیان کرد: کاوش برای یافتن پنج مفقودی دیگر همچنان ادامه دارد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: yjc.ir


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
عکس: صورت شفر به رنگی که کمتر دیده اید!
شفر بخاطر نوع بازی و شرایط تیم استقلال در مقابل پارس جنوبی جم, حسابی عصبی و کلافه بود

 

X