معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: انتخاب سرپرست برای فدراسیون کشتی را تکذیب می کنم و موضع وزارت ورزش مخالفت با استعفای خادم است.

داورزنی: از هیات رئیسه کشتی خواستیم جلسه بگذارد

محمدرضا داورزنی درباره آخرین وضعیت کشتی و حضور خادم به عنوان رییس این فدراسیون، بیان‌ کرد: هفته‌ گذشته بحث استعفای رسول خادم در فضای مجازی مطرح شد و خادم بیانیه‌ای صادر کرده بود که  وزارت ورزش و جوانان از طریق فضای مجازی در جریان این موضوع قرار گرفت. لایق، دبیر فدراسیون کشتی هم  بیانیه خادم را برای وزارت ورزش و جوانان فرستاد اما تلاش وزارت ورزش و جوانان این است که ثبات در کشتی حفظ شود و خادم به کارش ادامه‌ دهد.

او ادامه‌ داد: موضع وزارت ورزش و جوانان مخالفت با استعفای خادم است. زمان مناسبی برای این موضوع نیست و باید تلاش شود تا ثبات در کشتی‌ حفظ شود. باید از وجود خادم استفاده کنیم تا در مسیری  که برنامه‌ریزی شده، به اهداف پیش‌بینی شده تا بازی‌های آسیایی جاکارتا و  المپیک 2020 دست یابیم.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با بیان این که تاکنون موفق نشدند با خود خادم صحبت کنند، گفت‌: چندین مرتبه با پیغام، پس پیغام و تماس تلفنی به نوعی خواستیم با خادم صحبت کنیم، اما تلفن او از دسترس خارج بود و امکان برقراری ارتباط میسر نشد. از طریق برادر او پیگیر بودیم که به کارش باز گردد، اما تا الان نتوانستیم با او ارتباط برقرار کنیم، چون تلفنش یا در دسترس نبود و یا این که اشغال می زد.

او افزود: با دوستان دیگر در فدراسیون از جمله بنی تمیم صحبت کردیم و خواستیم که هیات رییسه فدراسیون تشکیل جلسه بدهد و اگر ضرورت داشته باشد، مجمع فوق‌العاده‌ در هفته‌ آینده برگزار شود. ضمن این که ما تاکیدمان بر این است که خادم در تصمیم خود تجدید نظر کند، اما نمی‌خواهیم  بلاتکلیفی در کشتی وجود داشته باشد و به برنامه‌های آن آسیب بزند.

داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا با گزینه‌هایی برای سرپرستی فدراسیون کشتی صحبت شده است یا خیر؟ تصریح کرد: اساسا از ریشه این موضوع تکذیب می‌شود. ما برای اداره فدراسیون کشتی به جز خادم به کسی دیگر فکر نکردیم. از طرفی هیات رییسه و مجمع باید در مورد وضعیت فدراسیون تصمیم گیری کنند. ما هم به تصمیمات دوستان احترام می گذاریم و آن را حمایت خواهیم کرد.

او در مورد ندادن بخشی از بودجه فدراسیون کشتی، تاکید کرد: ورود به این گونه بحث‌ها واقعا حاشیه‌ای است. متوسط دریافتی کل 51 فدراسیون فعال در ایران از ابتدای سال تاکنون 70 درصد بوده است که کشتی بعد از فوتبال بیشترین دریافتی را داشته است. با این حال معاونت توسعه منابع، تخصیص بعدی را که از سازمان برنامه‌ریزی و بودجه دریافت کند، به تمام فدراسیون‌ها از جمله فدراسیون کشتی پرداخت می‌کند. از طرفی این که گفته می‌شود اگر تا پایان سال بودجه پرداخت نشود دوباره به خزانه داری بر می‌گردد درست نیست، چرا که تا 31 فروردین ماه مشکلی برای پرداخت وجود ندارد و مطمئن باشید که ما نمی گذاریم که یک ریال هم به خزانه‌داری باز گردد و سهم فدراسیون ها نیز پرداخت خواهد شد. در کل این بحث بودجه الان در فرع قرار دارد، چرا که در حال‌ حاضر تلاشمان بر این است که ثبات مدیریتی را در فدراسیون کشتی حفظ کنیم و مسائل بدون حاشیه و جنجال در مسیر خود حل شود.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان که در ویژه برنامه چهارشنبه شب کشتی رادیو ورزش صحبت می‌کرد، در پایان گفت‌: برای ما حفظ حرمت و جایگاه شخص خادم، منافع ملی کشور و آینده کشتی برای ما  مهم است که همه ما دغدغه‌ آن را داریم. حفظ جایگاه خادم در اتحادیه جهانی کشتی‌ برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است و تلاش می‌کنیم که برنامه‌های آینده کشتی به خطر نیفتد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: isna.ir


 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
مبلغ درخواستی و سنگین آیاندا پاتوسی استقلال مبلغ درخواستی و سنگین آیاندا پاتوسی از استقلال مشخص شد

از استقلال خبر رسیده آیاندا پاتوسی ستاره آبی‌ها برای فصل جدید پیشنهاد مالی سنگینی به آبی‌ها داده است

 
X