تنیسور صربستانی توانست با شکست مرد شماره سه جهان از آرژانتین، قهرمان تنیس اُپن آمریکا شود

جوکوویچ فاتح تنیس اُپن آمریکا شد

دیدار نهایی تنیس اُپن آمریکا در بخش مردان بامداد دوشنبه(۱۹ شهریور) بین خوان مارتین دل‌پوترو و نواک جوکوویچ برگزار شد که تنیسور صربستانی با پیروزی ۳ بر صفر (۶-۳، ۷-۶ و ۶-۳) توانست فاتح آخرین گرند اسلم سال شود.

در ست نخست، زمانی که دو تنیسور زمان سرو را در اختیار داشتند برنده گیم می‌شدند تا این‌که جوکوویچ در گیم هشتم توانست مرد شماره ۳ جهان را شکست دهد و بازی را ۵ بر ۳ کند. او در ادامه گیم بعدی را نیز با پیروزی به پایان رساند تا برنده ست نخست شود.

ست دوم با برتری جوکوویچ آغاز شد. مرد شماره ۶ جهان بازی را ۳ بر یک به نفع خود کرد. اما در ادامه دل‌پوترو با حمایت هواداران به بازی بازگشت. تنیسور آرژانتینی برنده گیم پنجم شد. تشویق خاص چند هوادار آرژانتینی باعث عصبانیت جوکوویچ شد و این موضوع روی بازی این تنیسور تاثیر گذاشت. دیگر تماشاگران نیز به این نحو دل‌پوترو را تشویق می‌کردند. مرد شماره سه جهان توانست در این شرایط بازی را ۴ بر ۳ به نفع خود کند.

گیم هشتم جذاب‌ترین بخش ست دوم بود و بیش از ۲۰ دقیقه طول کشید که در نهایت جوکوویچ توانست این گیم را به نام خود ثبت کند و بازی ۴ بر ۴ مساوی شد. در ادامه هر یک از تنیسورها دو گیم پیروز شدند تا برنده در گیم پایانی مشخص شود. مرد شماره ۶ جهان امتیاز نخست را به دست آورد اما در ادامه سه امتیاز از دست داد. با این حال او امتیازهای از دست‌رفته را جبران و بازی را ۴ بر ۳ به نفع خود کرد. برتری تنیسور صربستانی ادامه داشت تا این‌که گیم آخر را با پیروزی ۷ بر ۴ به پایان رساند و در مجموع ست‌ها ۲ بر صفر از حریف آرژانتینی‌اش پیش افتاد.

در ست سوم نیز شرایط مانند ست دوم پیش رفت. جوکوویچ ۳ بر یک پیش افتاد اما دل‌پوترو توانست بازی را به تساوی بکشاند. با این حال هفتمین گیم به نام تنیسور صربستانی به ثبت رسید. او در ادامه توانست در دو گیم بعدی پیروز شود و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

جوکوویچ در حالی چهاردهمین قهرمانی‌اش در گرند اسلم را جشن می‌گرفت که دل‌پوترو با چشمان گریان نظاره‌گر این لحظات بود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: isna.ir


 
 

X