مهروز ساعی خواهر هادی ساعی و همسر حمیدرضا قلی پور درباره حضور همسرش در رشته MMA گفت

مهروز ساعی: ترجیح می‌دهم دخترم زندگی معمولی داشته باشد

مهروز ساعی یکی از ورزشکارانی است که حتی اگر او را روی شیاپ‌چانگ هم نبینیم، فراموش نمی‌شود. در دورانی که ورزش بانوان هنوز نوپا بود او یکی از دخترانی بود که پرچم ورزش بانوان را بالا برد و پیشگام توجه به این بخش شد.

دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی 2006 دوحه، خواهر هادی ساعی پرافتخارترین ورزشکار ایران در المپیک و همسر حمیدرضا قلی‌پور قهرمان ووشوی جهان از حضور قلی‌پور در MMA و کسب نخستین پیروزی‌اش با «گل» گفتگو کرد.او که یکی‌،دو سال پیش کاملا مخالف حضور همسرش در قفس بود اما حالا از او حمایت می‌کند تا به نوک قله اهدافش برسید.
 

چند وقتی است قهرمان سال‌های گذشته تکواندو مادر شده. بچه‌داری چطور است؟

بچه‌داری خوب است. اولش خودم باورم نمی‌شد بتوانم مادر شوم. حتی مادرم هم می‌گفت مهروز از بچگی در سالن‌های ورزشی بوده و هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم بتواند مادری کند ولی عشق به بچه طوری است که همه سختی‌ها را به جان می‌خری. بچه‌داری سخت است، شب بیداری دارد اما شیرین است.

 

به نظر می‌رسد باید کم‌کم ورزش کردن را هم شروع کند.

از همان روز اول دست و پایش را می‌کشیدیم و نرمشش می‌دادیم. در همین مدت هم به نرمش عادت کرده. ان‌شاءا... کمی که بزرگ‌تر شود او را به استخر می‌بریم تا کمی هم شنا کند.


با پدر، مادر و دایی قهرمان باید یک اعجوبه ورزش تحویل جامعه بدهید.

راستش خیلی به این فکر نمی‌کنیم که وارد ورزش حرفه‌ای شود. هرچه که خودش دوست داشته باشد ما هم حمایت می‌کنیم. ورزش حرفه‌ای سخت است و آخرش نه پولی داری، نه موقعیت داری نه چیز دیگری. اگر اینجا مثل کشورهای دیگر به ورزش و ورزشکار اهمیت می‌دادند، چرا خیلی هم خوب بود اما نه من نه پدرش دوست نداریم در این شرایط وارد ورزش حرفه‌ای شود. مگر اینکه خودش علاقه زیادی داشته باشد که آن وقت نمی‌شود کاری‌اش کرد.


همسرتان هم وارد MMA شد آن هم در شرایطی که ابتدا با مخالفت شدید شما همراه بود.

واقعیتش این است که MMA خیلی سخت است و با ورزش آماتور بسیار تفاوت دارد. رشته MMA سنگین است، لباس ایمنی ندارد، محدودیت ندارد و ورزش‌های زیادی را در آن وجود دارد. حمید دو،سه سالی بود که به فکر MMA بود و با من هم مشورت کرد. ولی من خیلی مخالفت می‌کردم. چون اصلا دوست نداشتم وارد این ورزش بشود اما وقتی دیدم هدف دارد، نمی‌شد جلویش را بگیرم. درنهایت راضی شدم و او را به خدا سپردم. خدا را شکر اولین مسابقه‌اش را هم بدون آسیب و مشکل برنده شد.

 

درباره MMA این نگاه وجود دارد که پول حرف اول را در جذب ورزشکاران به آن می‌زند.

نمی‌شود گفت بعد مالی ندارد. به عنوان مثال حمید این همه سال کاپیتان تیم ملی ووشو بوده اما از لحاظ مالی راضی نشده. تعارف که نداریم، ورزشکار آینده دارد، زندگی دارد. بنابراین بحث درآمد بالا انگیزه زیادی برای ورزشکار است. هرچند حمید می‌گفت دوست داشتم ووشو المپیکی بود تا مدال المپیک هم داشته باشم. اگر ووشو المپیکی بود مطمئن باشید حمید چند مدال در آن می‌گرفت چون واقعا پتانسیل و توانایی‌اش را دارد. به همین خاطر دیگر موفقیت‌های ووشو راضی‌اش نمی‌کرد و به نوک آن قله‌ای که می‌خواست نرسید. این خودش انگیزه‌ای شد که به MMA فکر کند. من هم از او حمایت کردم تا در این چند سالی که از ورزشش باقی مانده، چیزی در دلش نماند. حمید واقعا به MMA علاقه دارد و امیدوارم در آن موفق باشد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: روزنامه گل


 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X