صدف خادم اولین بوکسور زن ایرانی است که در یک مسابقه رسمی در خارج از کشور حاضر خواهد شد

صدف خادم: دوست دارم نامم در تاریخ بوکس ثبت شود

در شرایطی که ورزش بوکس زنان در ایران نخستین گام‌ها به سوی حرفه‌ای شدن را بر می‌دارد صدف خادم، بوکسور ۲۴ ساله ایرانی این روزها در فرانسه توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. او نخستین زن بوکسور ایرانی است که ۲۴ فروردین {۱۳ آوریل} در رقابت‌های رسمی بوکس فرانسه روی رینگ می‌رود.

خادم درباره محدودیت‌ها و موانع و چگونگی عبور از آن به رویترز گفت: «بالاخره هر کشوری یکسری محدودیت‌ها دارد و نمی‌توان گفت که محدودیت‌ها تنها در ایران وجود دارد. ایران یکسری خوبی‌ها دارد و یکسری بدی‌ها. ولی آدم هر کاری دلش بخواهد را می‌تواند هر جایی که باشد انجام دهد.»
او این روزها در شهر رویان فرانسه به سر می‌برد تا به گفته خودش نخستین رقابت رسمی‌اش در یک تورنمت بین‌المللی را در کارنامه‌اش به ثبت بارسند.

رشته بوکس زنان هنوز در ایران به صورت رسمی مجوز فعالیت ندارد و زنان بوکسور اغلب در فضاهای شخصی و زیر نظر مربی‌های خصوصی مشغول تمرین هستند.

این بوکسور جوان ایرانی همچنین به مخالفت خانواده‌اش اشاره کرد و افزود: « ابتدا پدر و مادرم مخالف این ورزش بودند اما بعدتر هر لحظه مراقبم بودند و از من حمایت کردند. هر چه دارم از آنها دارم.»

خادم همچنین تاکید کرد: «دوست دارم نخستین مسابقه‌ام شروعی باشد برای دیگر مسابقه‌ها. دوست دارم به اهدافی برسم که در ذهن ترسیم کرده‌ام. دوست دارم نامم را برای همیشه در تاریخ ورزش بوکس ثبت کنم.»

گرچه جزییات حضور صدف خادم در این دوره مسابقات هنوز مشخص نیست اما با توجه به پوششی که او در این مسابقات شرکت کرده مشخص است که از طرف فدراسیون بوکس ایران حمایت نمی‌شود. روزنامه شرق در گزارشی درباره او با حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس ایران گفت‌وگو کرده است. آقای ثوری گفته «خانم خادم یک روز به فدراسیون آمدند و درخواست کردند که برای حضور در رقابت‌های فرانسه که دعوت‌نامه‌اش به دستشان رسیده بود، می‌خواهند اقدام کنند ولی من با احترام بسیار زیاد به ایشان گفتم که از طرف فدراسیون نمی‌توانیم به او مجوزی بدهیم، چون بوکس زنان ما تا به الان فقط در حد حرف راه‌اندازی شده و مجوزی برای فعالیت نداریم. نمی‌دانم خانم خادم به چه شکلی قرار است بروند و در این مسابقات شرکت کنند.»صدف خادم همچنین درباره نخستین مسابقه‌اش به رویترز گفت: «دوست دارم اسمم را در تاریخ ورزش بوکس برای همیشه ثبت کنم. سال‌های زیادی منتظر بودم تا این سال فرا برسد. خودم را آماده کرده‌ام. رویای این را داشتم که اولین بهترین مسابقه‌ام بهترین مسابقه باشد و امیدوارم روایم به حقیقت بپیوند.»

خادم درباره جزییات و نحوه حضورش در این دوره از مسابقات توضیح بیشتری ارایه نکرده است.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: یورونیوز

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X