ففف

کاروان ۱۶ نفره دو و میدانی ایران کار خود را در حالی در قطر آغاز کرد که مدال طلای احسان حدادی در پرتاب دیسک مهم‌ترین اتفاق امروز بود

طلای آسیا برای ششمین بار بر گردن حدادی

نخستین روز مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا در قطر با ۲ مدال برای ایران در پرتاب دیسک توسط احسان حدادی و بهنام شیری، صعود حسن تفتیان به فینال ۱۰۰ متر و شکسته شدن رکورد ۸۰۰ متر ایران توسط تکتم دستار بندان دختر ۱۸ ساله مشهدی تیم ملی در پیست دوحه همراه بود.

بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا از امروز در دوحه قطر آغاز شد. کاروان ۱۶ نفره دو و میدانی ایران کار خود را در حالی در قطر آغاز کرد که مدال طلای احسان حدادی در پرتاب دیسک مهم‌ترین اتفاق امروز بود.

در مسابقه پرتاب دیسک که احسان حدادی و بهنام شیری نمایندگان ایران در این ماده بودند حدادی با پرتاب ۶۵.۹۵ متری هم مدال طلای آسیا را به دست آورد و هم رکورد مسابقات قهرمانی آسیا را که در اختیار خودش بود ارتقا داد. این طلا، ششمین طلای احسان حدادی در تاریخ مسابقات قهرمانی آسیا است. بهنام شیری نیز با رکورد ۶۰.۸۹ متر پس از حدادی دوم شد و نقره گرفت تا ایران از این ماده ۲ مدال کسب کند.

در دور مقدماتی ماده ۱۰۰ متر حسن تفتیان این مسافت را در ۱۰ ثانیه و ۲۶ صدم ثانیه دوید و با کسب رتبه سوم مقدماتی به فینال رفت. اندرو فیشر از بحرین و توسین جوزف اوگونود از قطر بالاتر از تفتیان قرار گرفتند. دو و میدانی کارانی که اصالتاً بحرینی و قطری نیستند.
در ماده ۴۰۰ متر با مانع، مهدی پیرجهان نماینده ایران بود که با ثبت رکورد ۵۰ ثانیه و ۳۲ صدم ثانیه به مرحله نهایی راه یافت و با این نتیجه، رکورد ۴۰۰ متر با مانع ایران را نیز شکست. در ۸۰۰ متر علی فهیمی پس از عبور از دور مقدماتی در مرحله نیمه نهایی با حد نصاب ۱:۵۱.۴۸ دقیقه در جایگاه پنجم ایستاد و از صعود به فینال بازماند.

در ماده ۳۰۰۰ متر بامانع ایران ۲ نماینده داشت. حسین کیهانی با ثبت زمان ۸:۳۶.۴۴ دقیقه چهارم شد و مسلم نیادوست دیگر ملی پوش شایسته کشورمان با زمان ۸:۵۸.۹۵ دقیقه در جایگاه نهم ایستاد. در ماده ده هزار متر، جلیل ناصری با زمان ۳۰:۰۶.۱۶ دقیقه در رتبه نهم قرار گرفت.


در بخش بانوان،
تکتم دستار بندان دونده مشهدی ماده ۸۰۰ متر ایران که در ۱۸ سالگی در این مسابقات شرکت دارد با زمان ۰۲:۱۱:۵۰ دقیقه به کار خود پایان داد و اگرچه نتوانست به مرحله بعد صعود کند، اما رکورد ملی ۸۰۰ متر زنان ایران را بهبود بخشید. در همین ماده امیر مرادی نماینده ایران در بخش مردان بود که به دلیل سرماخوردگی قادر به حضور در مسابقه نبود.

دیگر شرکت کننده امروز ایران در بخش بانوان، شهلا محمودی بود که در ماده ۴۰۰ متر بامانع با زمان ۱:۰۰.۰۷ دقیقه به کار خود خاتمه داد و نتوانست راهی دور بعد شود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
 
X