تیم‌ملی ایران در شروع رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال مقابل ایتالیا به برتری ۳-۱ رسید

پیروزی ایران مقابل ایتالیا در لیگ ملت های 2019

تیم ملی والیبال ایران از ساعاتی قبل اولین دیدار خودش را در لیگ ملت های ۲۰۱۹ با کسب پیروزی ۳-۱ مقابل ایتالیا شروع کرد. ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای این مسابقه تیمش را با ترکیب اولیه سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، محمد جواد معنوی‌نژاد، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور به زمین فرستاد و در ادامه حضور بازیکنانی مثل پوریا فیاضی باعث شد تیم ایران در زدن سرویس ها عملکرد بهترین نسبت به حریف داشته باشد.

در ست اول مسابقه به نظر تمرکز بازیکنان ایران خیلی بالا نبود. شاگردان کولاکوویچ علاوه بر اینکه تا پایان وقت استراحت فنی اول ۱۶-۱۳ عقب بودند، در زمینه دریافت و زدن آبشارهای قدرتی هم ضعف داشتند. در نهایت والیبالیست های ایران ست اول را با ۵ امتیاز اختلاف به حریف واگذار کردند.

در ست دوم اما همه چیز تغییر کرد و عملکرد تیم ملی ایران بهتر شد. چراکه آنها اختلاف ۵ امتیازی ابتدای این ست مقابل ایتالیا را جبران کردند. با اینکه ایتالیایی ها در ابتدای ست دوم به سمت کسب پیروزی می رفتند، شاگردان کولاکوویچ بازی را در اختیار گرفتند و در نهایت ۲۵-۲۳ نتیجه بازی را به ۱-۱ تغییر دادند.

در ست سوم هم دقیقا همین نتیجه تکرار شد. جالب اینکه در پایان وقت استراحت فنی دوم ست سوم، ایتالیایی ها با ۲ امتیاز اختلاف از ایران پیش بودند اما در نهایت باز هم ملی پوشان ما به بازی برگشتند و ست را با برتری ۲۵-۲۳ به پایان رساندند.

در ست چهارم و بعد از بازگشت از وقت استراحت فنی دوم، والیبالیست های ایران اختلاف امتیاز را با ایتالیا بیشتر کردند و به کسب پیروزی خیلی نزدیک شدند. با این وجود که در مقطعی از این ست ایتالیایی ها دو امتیاز پشت هم گرفتند و نزدیک بود اختلاف را جبران کنند و به برتری برسند. در نهایت اما چنین اتفاقی نیفتاد و تیم ملی ایران ست چهارم را هم با پیروزی ۲۵ - ۲۳ به پایان رساند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 
 
 

X