حمله وحشیانه افراد ناشناس به دوچرخه سوار آلمانی در مازندران
 یک توریست دوچرخه سوار آلمانی هنگام عبور از تنکابن مازندران مورد حمله و ضرب و شتم 7 نفر ناشناس قرار گرفت

هفت عامل سرقت و ضرب و شتم سایکل توریست دستگیر شدند

سفر و جهانگردی با دوچرخه که در سال‌های اخیر تحت عنوان سایکل توریست باب شده است در ایران هم به واسطه وسعت و جاذبه‌های طبیعی در این مدت رایج بوده و کشورمان یکی از نقاط جذاب برای افرادی بوده که قصد داشتند به وسیله دوچرخه از کشورهای مختلف جهان عبور کنند و پیام مورد نظرشان را به گوش جهان برسانند.

این موضوع متاسفانه اخیراً یک اتفاق تلخ و ناخوشایند رقم زده که با سرقت و آسیب دیدگی یکی از این توریست‌ها همراه بوده است.

یک دوچرخه‌سوار آلمانی که مدت‌ها درگیر بیماری سرطان بوده و به تازگی از آن راه شده تصمیم به جهانگردی با دوچرخه گرفته بود و در این مسیر از نقاط شمالی ایران عبور می‌کرد که درگیر اتفاق تلخی شد که با سرقت اموال و آسیب دیدگی منجر به بستری وی شد.

این دوچرخه سوار شب چهارشنبه 2 مرداد در حال عبور از شهر نشتارود در نزدیکی تنکابن مازندران بود که مورد حمله 7 نفر ناشناس قرار گرفت و پس از ضرب و شتم، وسایلش نیز به سرقت می‌رود. وی که به شدت از ناحیه صورت آسیب دیده و دچار شکستگی فک و دندان شده بود، به بیمارستان شهید رجایی تنکابن منتقل می‌شود.

این ماجرا به سرعت به فرمانداری و نیروی انتظامی تنکابن اعلام شده و با ورود سریع به ماجرا تمام افراد مهاجم دستگیر شده و اموال مسروقه هم مسترد می‌شود تا عاملین این حادثه تلخ خیلی زود به دام قانون بیافتند.

از طرف دیگر این دوچرخه سوار آلمانی با پیگیری‌های مسئولان استانی به تهران منتقل شده و در بخش VIP بیمارستان خاتم‌ الانبیاء بستری می‌شود تا تا برای درمان بهتر و جراحی شکستگی فک تحت مداوا قرار گیرد. هم‌چنین قرار است مادر این دوچرخه سوار نیز به زودی وارد تهران شود. از این شخص و خانواده او دلجویی صورت گرفته تا این اتفاق تلخ باعث نشود تصویر منفی از ایران در ذهنش باقی بماند.

در همین راستا روابط عمومی فدراسیون دوچرخه‌سواری هم توضیحاتی به خبرگزاری ایلنا ارائه کرد.

حامد قاسمی عارف در این خصوص گفت» هرکدام از افراد خارجی که برای دوچرخه سواری وارد ایران می‌شوند تحت عنوان سایکل توریست باید به ما نامه‌ زده و مجوز‌های لازم را دریافت کنند تا علاوه بر هماهنگی با راهنمایی و رانندگی و مسئولان استانی مربوطه شرایطی برایش فراهم شود تا بدون هیچ مشکلی در مسیر مورد نظر دوچرخه سواری کند. همچنین در صورت اقدام به دریافت مجوز هم استقبال در شهر میزبان از دوچرخه سوار مربوطه صورت می‌گیرد و هم برخی مسائل برای پیشگیری از مشکلات این چنین بیشتر و بهتر رعایت می‌شود.

وی افزود: متاسفانه این دوچرخه سوار اقدامی برای دریافت مجوز انجام نداده بود و ما تا پیش از این اتفاق اطلاعی از حضور او در ایران نداشتیم. ضمن ابراز ناراحتی از این ماجرا به دلیل اینکه شخص مورد نظر در کشور ما میهمان بود، جا دارد از مسئولان فرمانداری و نیروی انتظامی تشکر کنیم که هم سارقان را به سرعت دستگیر کرده و هم مقدمات انتقال به تهران و عمل جراحی وی انجام پذیرفت.

مدیر روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری ادامه داد: خوشبختانه همانطور که گفته شد سارقان دستیگر شده و موارد مورد سرقت قرار گرفته بدون هیچ مشکلی به دوچرخه سوار آلمانی تحویل داده شد. همچنین قرار است از سوی فدراسیون دوچرخه سواری هم برای این شخص اقداماتی جهت دلجویی صورت بگیرد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: ilna.ir