فرزانه فصیحی می‌گوید به دلیل دوری از پیست دوومیدانی در پارک تمرین می‌کند

فرزانه فصیحی بانوی رکوردشکن ایران

فرزانه فصیحی که با رکوردشکنی در دوی ۶۰ متر عنوان اولین بانوی دونده ایرانی را گرفت که سهمیه مسابقات جهانی داخل سالن را کسب کرده، این روزها در حال تمرین برای رکودشکنی در دوی ۱۰۰ و ۲۰۰ متر است. او تمرینات خود را با وجود شیوع بیماری کرونا و تعطیلی باشگاه‌های ورزشی، قطع نکرد و برنامه خود را به صورت اختصاصی در محیط‌های خلوت ادامه داد. فصیحی اکنون که پیست‌های دوومیدانی باز شده، در پارک تمرین می‌کند چون می‌گوید فاصله زیادی با ورزشگاه آفتاب انقلاب دارد.

فصیحی در مورد پیگیری روند تمرینات خود به ایسنا گفت: در پارک و جاهای مختلف تمرین می‌کنم که خیلی سخت است چون ورزشگاه آفتاب انقلاب تنها پیستی است که در حال حاضر داریم و با من خیلی فاصله دارد؛ برای تمرین در این ورزشگاه دو ساعت رفت و دو ساعت برگشت طول می‌کشد و سه ساعت هم تمرین داریم که خیلی خسته می‌شوم. در نزدیکی‌هایم هم پیستی نیست که آنجا تمرین کنم به همین دلیل در پارک و محل‌های غیراستاندارد تمرین می‌کنم.

او به تلاش برای رکودشکنی در دوی ۱۰۰ و ۲۰۰ متر اشاره کرد و گفت: هدفم رکوردهای ۱۰۰ و ۲۰۰ متر است و برای رسیدن به آن تمریناتم را قطع نکردم. با اینکه تمرینات تداخل پیدا کرد، زمین تمرینم عوض شد و نتوانستم آنگونه که باید کارکنم اما قطعا یکی از اهدافم به دست آوردن رکورد ۱۰۰ و ۲۰۰ متر ایران است که به زودی محقق می‌شود.

این دونده در مورد به تعویق افتادن المپیک ۲۰۲۰ بیان کرد: این تعویق برای من خیلی خوب بود چون یک سال دیگر وقت دارم تا به هدف‌هایم برای المپیک برسم.

فصیحی در پایان گفت: امیدوارم این شرایط هر چه زودتر به خوبی و خوشی تمام شود چون ورزشکاران اکنون بلاتکلیف هستند. امیدوارم به زودی مسابقات شروع شود، به شرایط قبل برگردیم و من هم به اوج آمادگی برسم تا رکوردهای خوبی در ۱۰۰ و ۲۰۰ متر ثبت کنم.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: isna.ir


 
 
 

X