سرمربی تیم بانوان هیات کاراته اصفهان گفت: با وجودیکه دو مرتبه تیم مقاومت در مرحله گروهی مقابل ما شکست خورد اما سازمان لیگ کاراته برای معرفی تیم قهرمان امتیازات گروهی را مد نظر قرار نداد تا راه برای معرفی تیم مقاومت به عنوان قهرمان هموار شود

معرفی قهرمان لیگ برتر کاراته بانوان

پس از ماه‌ها بلاتکلیفی در از سرگیری رقابت های لیگ برتر و سوپرلیگ کاراته بدلیل شیوع کرونا، در نهایت  سازمان لیگ فدراسیون کاراته با نیمه تمام گذاشتن مسابقات، اقدام به معرفی تیم‌های برتر این رقابت‌ها کرد.

اما پس از این اقدام سازمان لیگ فدراسیون کاراته، صدای اعتراض‌ زیادی هم در آقایان و هم در بانوان شنیده شد و تیم‌های مختلف انتقادات شدیدی را نسبت به نحوه بررسی‌ها در اعلام تیم‌های قهرمان اعلام کردند.

راضیه جلیل‌پورسرمربی هیات کاراته اصفهان در لیگ برتر کاراته در گفتگو با ایسنا، با انتقاد از اقدام سازمان لیگ فدراسیون کاراته در معرفی تیم مقاومت به عنوان قهرمان لیگ برتر کاراته بانوان، اظهار کرد: تیم ما در جریان رقابت‌های گروهی هم در دور رفت و هم در دور برگشت موفق به شکست تیم مقاومت شد اما متاسفانه سازمان لیگ فدراسیون کاراته بدون بررسی‌ دقیق و کارشناسی شده، اقدام به احتساب امتیازات از مرحله حذفی کرد و عملکرد تیم ما در مرحله گروهی را نادیده گرفت.

سرمربی تیم هیات کاراته اصفهان افزود: مطمئنا اگر تیم مقاومت در مرحله گروهی عملکردی بهتر از ما داشت، شک نکنید که امتیازات مرحله گروهی نیز مد نظر قرار می گرفت. مگر می‌شود نصف عملکرد ما در لیگ را نادیده بگیرند و ما را در حالی به عنوان نایب قهرمان معرفی کنند که موفق شده ایم دو مرتبه تیم قهرمان را شکست دهیم. این اقدام سازمان لیگ کاراته بر خلاف آیین نامه و غیر قانونی بود. چرا باید از آب گل آلود"کرونا" ماهی بگیرند؟

وی تصریح کرد: رییس سازمان لیگ فدراسیون کاراته برای بررسی تعیین تکلیف مسابقات اقدام به برگزاری وبینار کرد که پایدار رییس سازمان لیگ اعلام کرد آیا موافق پایان لیگ هستید یا خیر که من در جواب گفتم فرمولتان برای تعیین تیم‌های برتر چیست که او در جواب اعلام کرد این جلسه مقدماتی است و قطعا جلسه نهایی با حضور نمایندگان تیم‌ها برگزار خواهد شد.

جلیل‌پور ادامه داد: بعد از برگزاری وبینار، ما اگر پشت گوشمان را دیدیم جلسه دیگری را هم دیدیم. متاسفانه رییس سازمان لیگ فدراسیون کاراته جلسه‌ای را برای معرفی تیم های برتر برگزار کرد که هیچ کدام از نمایندگان تیم ها در آن حضور نداشتند و فقط اعضای جدید الورود هیات رییسه سازمان لیگ بودند که  آنها هم هیچ اطلاعی از وضعیت و نتایج تیم‌ها نداشتند و در نهایت تیم مقاومت را در حالیکه دو مرتبه مقابل ما شکست خورده بود به عنوان قهرمان لیگ برتر معرفی کردند و ما نایب قهرمان شدیم!

وی در پایان گفت: طبق آیین‌نامه باید نتایج تیم‌ها از ابتدای لیگ مد نظر قرار بگیرد. این اقدام سازمان لیگ کاملا بر خلاف قانون و آیین نامه لیگ است و نباید تیم مقاومت در رده نخست قرار بگیرد.امیدوارم سازمان لیگ کاراته در اینباره تجدید نظر کند تا حق به حقدار برسد. اگر هر تیم دیگری که ما مقابلشان قرار نگرفته بودیم بر سکوی نخست قرار می‌گرفت اعتراضی نداشتیم اما نباید تیم مقاومت که 2 مرتبه مقابل ما شکست خورده بالاتر از تیم ما بر سکوی قهرمانی بایستد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: isna.ir


 
 
 

X