سیمرغسیمرغ
sport-top-1
تازه ترین های سایر ورزش ها

شبکه استانی تهران با پخش مستقیم بازی‏های استیل آذین در لیگ نهم توانسته مخاطبان زیادی را برای خودش فراهم کند.
 
به نقل از آرين اسپورت ، مدیران کانال پنج قصد دارند همچون شبکه‏های استانی اصفهان، خوزستان، کرمان، بوشهر، آذربایجان و ... بازی‏های استیل آذین را در برنامه هفتگی خود قرار دهند اما از همه جالب‏تر پولی است که این شبکه از باشگاه استیل آذین دریافت می‏کند!
به نوشته یکی از روزنامه‏ها طی توافقی که شبکه تهران با باشگاه استیل آذین انجام داده، حسین هدایتی به ازای پخش زنده هر بازی تیمش 7 میلیون تومان پرداخت می‏کند! موضوعی که در نوع خود بی‏نظیر است. در شرایطی که همه جای دنیا، شبکه‏های تلویزیونی به تیم‏ها بابت پخش زنده بازی‏هایشان پول می‏دهد، شبکه تهران بابت این کار دستمزد هم می‏گیرد تا از هر جهت برنده این معامله اقتصادی باشد. این درحالی است که فوتبال ایران سال گذشته سرانجام با فشار
AFC، پس از سال‏ها انتظار بابت پخش زنده تلویزیونی سالانه مبلغ 10 میلیارد تومان دریافت می‏کند که این رقم نیز در کنار واگذاری امتیاز تبلیغات محیطی مبلغ ناچیزی است.
در حالی که باشگاه‏های مطرح اروپایی 30% از درآمد سالانه خود را از طریق فروش حق پخش بازی‏هایشان بدست می‏آورند، باشگاه‏های ایرانی برای پخش بازی‏هایشان باید پول هم پرداخت کنند!! آنگاه آقایان هر روز جلسه می‏گذارند تا دلایل حضور نیافتن بخش خصوصی در فوتبال را بررسی کنند. با این شرایط تیم‏های خصوصی ما یکی، دو سال بیشتر دوام نمی‏آوردند و همان‏طور که فصل گذشته هم شاهد بودیم تیم‏های خصوصی و نیمه خصوصی برق شیراز، داماش گیلان و پیام مشهد به‏خاطر ضعف‏ فوتبال ایران در بخش‏های سخت افزاری و نرم افزاری به دسته پایین‏تر سقوط کردند و در سال‏های گذشته هم شاهد قدرت‏نمایی تیم‏های دولتی در لیگ و افول تیم‏های خصوصی بوده‏ایم.
در ایران، دولت صاحب تام الاختیار شبکه‏های تلویزیونی است و فقدان شبکه‏های خصوصی صدا و سیما باعث شده شبکه‏های دولتی قدرت زیادی در فوتبال داشته باشند. حالا خودتان قضاوت کنید که تیم‏های دولتی چگونه و از چه راهی به قدرت رسیده‏اند. در این کشور که همه چیز به دولت ختم می‏شود و در راه خصوصی‏سازی هم شرکت‏ها و کارخانجات را  به ارگان‏های دولتی(!) واگذار می‏کنیم، دیگر جایی برای تیم‏های خصوصی همچون استیل آذین، استقلال اهواز و داماش گیلان نمی‏ماند. آن‏ها برای بقا باید تا جایی که می‏توانند به ارگان‏های دولتی پول بدهند و اگر روزی کفگیرشان به ته دیگ خورد، راهی جز سقوط و فروپاشی نخواهند داشت!

 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:ariensport.com
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
مجموعه ورزشی انقلاب دچار حریق شد!مجموعه ورزشی انقلاب دچار حریق شد!

کمتر از یک سال از حادثه آتش‎سوزی در مجموعه ورزشی انقلاب که منجر به مرگ سه کارگر شد، می‎گذرد که این مجموعه قدیمی و پُر رفت و آمد با یک حریق دیگر مواجه شده است

 
X