تیم فوتبال پرسپولیس با برتری دو گله مقابل استقلال اهواز صدرنشین لیگ برتر باقی ماند.

در ادامه هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال استقلال اهواز از ساعت 18:40 در ورزشگاه تختی اهواز میزبان پرسپولیس تهران بود که این دیدار با برتری دو بر صفر پرسپولیس به پایان رسید تا شاگردان برانکو(Branko Ivanković) با توجه به توقف استقلال خوزستان یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک شوند. گل‌های این دیدار را جری بنگستون(Jerry Bengtson) در دقایق 55 و 86 (پنالتی) به ثمر رساند.

دقیقه 7: پاس جری بنگستون به علی علیپور فرصت خوبی را برای این مهاجم ایجاد کرد تا دروازه استقلال اهواز را باز کند اما ضربه او را مرادیان به کرنر فرستاد.

دقیقه 29: رامین رضاییان توپ را از سمت راست روی دروازه استقلال اهواز فرستاد اما جری بنگستون نتوانست از این فرصت استفاده کند و ضربه او را دروازه‌بان استقلال اهواز مهار کرد.

دقیقه 35: مهاجم تیم استقلال اهواز پس از عبور از مدافعان پرسپولیس یک فرصت خوب شوت‌زنی برای خود ایجاد کرد اما ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 44: عادل کلاه‌کج می‌توانست با یک ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز کند اما ضربه این بازیکن را سوشا مکانی به زیبایی دفع کرد.

دقیقه 45: طالب ریکانی پشت محوطه پرسپولیس صاحب یک ضربه شوت‌زنی شد و با یک ضربه زیبا دروازه پرسپولیس را هدف قرار داد اما سوشا مکانی این ضربه را نیز مهار کرد.

نیمه دوم:

دقیقه 50: ساکی مدافع استقلال اهواز از سمت چپ حرکت زیبایی را آغاز کرد و با ارسال توپ روی دروازه قصد داشت مهاجمان تیمش را صاحب توپ کند اما خروج خوب سوشا مکانی اجازه نداد که اهوازی‌ها دروازه پرسپولیس را تهدید کنند.

دقیقه 53: پرسپولیس صاحب کرنر شد و محسن مسلمان با ارسال توپ روی دروازه فرصت خوبی برای امید عالیشاه ایجاد کرد اما ضربه سر این مهاجم به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 55: امید عالیشاه با یک حرکت خوب توپ را از سمت چپ روی دروازه استقلال اهواز ارسال کرد و جری بنگستون هم با استفاده از این فرصت با یک ضربه سر دروازه استقلال اهواز را باز کرد.

دقیقه 70: فرشاد احمدزاده با یک پاس در عمق بنگستون را با دروازه‌بان حریف تک به تک کرد اما این مهاجم هندوراسی نتوانست از این توپ استفاده کند و دروازه‌بان حریف به توپ رسید تا این فرصت از دست برود.

دقیقه 86: مدافع تیم فوتبال استقلال اهواز روی خط محوطه جریمه این تیم روی علی علیپور مرتکب خطا شد و در ادامه داور بازی نقطه پنالتی را نشان داد. پس از اعلام داور، جری بنگستون پشت توپ قرار گرفت و با یک ضربه محکم دومین گل خود و تیمش را به ثمر رساند.

* در حالی که دیدار تیم‌های استقلال اهواز و پرسپولیس تهران در ورزشگاه تختی اهواز در حال برگزاری بود و دقایق پایانی خود را سپری می‌کرد تعداد زیادی از هواداران حاضر در ورزشگاه به زمین مسابقه یورش بردند و اجازه ندادند که دقایق پایانی بازی سپری شود.

این در حالی بود که مسئولان یگان ویژه حاضر در ورزشگاه نتوانستند امنیت لازم را برای این مسابقه برقرار کنند و حضور آن‌ها هم مانع از ورود تماشاگران به زمین مسابقه نشده بود.

این در حالی بود که تعداد زیادی از هواداران نتوانستند وارد ورزشگاه شوند و در بیرون محوطه با پرت کردن سنگ به سمت تماشاچیان حاضر در ورزشگاه امنیت آن‌ها را به خطر انداختند. همین موضوع باعث شد تا هواداران حاضر در ورزشگاه که برای تماشای مسابقه روی سکوها نشسته بودند به سمت پیست دوومیدانی و زمین چمن مسابقه یورش بردند تا از برخورد سنگ‌ها به خود در امان باشند.

ترکیب پرسپولیس: سوشا مکانی، محسن بنگر (مایکل اومانا، 39)، لوکا ماریچ(Luka Marić)، محمد انصاری، رامین رضاییان،‌ کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، علی علیپور، امید عالیشاه، جری بنگستون و فرشاد احمدزاده به میدان رفت.

ترکیب استقلال اهواز: احسان مرادیان، مهدی اسلامی، مکی شریفی، علی هلیچی، میلاد ربانی فرد، عادل کلاه‌کج، میلاد پاک‌پرور، پدرام اردلانی، طالب ریکانی، حسین بهرامی و حسین ساکی بازی کرد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 
 

 
X