باشگاه پرسپولیس درحالی از سوی فیفا به پرداخت مطالبات فرناندو گابریل هافبک سابق این تیم محکوم و تهدید به کسر امتیاز شده که مدعی است پیش از این طلب این بازیکن را پرداخت کرده است.

مورد عجیب پرونده گابریل، پرسپولیس دو بار محکوم شد!

روزبه وثوق احمدی رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ایران، هفته گذشته اعلام کرد در صورتی که باشگاه پرسپولیس ظرف ۳۰ روز آینده بدهی فرناندو گابریل بازیکن سابق این تیم را پرداخت نکند به کسر ۶ امتیاز محکوم خواهد شد.

پس از انتشار این خبر خود گابریل هم مصاحبه کرد و مدعی شد ۱۰۲ هزار دلار از پرسپولیس پول می‌خواهد که فقط ۱۸ هزار دلار به او داده‌اند.

اما جالب این است که چند ماه پیش باشگاه پرسپولیس خبری منتشر کرده و اعلام کرد بدهی گابریل به صورت کامل پرداخت شده و پرونده این بازیکن بسته شده است.

ماجرا از این قرار است که گابریل به شخصی به نام فراهانی که مدیربرنامه های او است وکالت داده که باشگاه پرسپولیس بدهی اش به این بازیکن را به این مدیربرنامه پرداخت کند.

این وکالت ثبت محضری هم شده و با همین فرض باشگاه پرسپولیس مبالغ بدهی را به فراهانی پرداخت کرده است و فراهانی هم کتبا به گابریل اعلام کرده من ۱۲۰ هزار دلار را دریافت کردم و ۱۸ هزار دلار از آن را برایت فرستادم و ۷۵هزار دلار را بابت هزینه ها و قرارداد فی مابین برداشت کرده و مابقی پول را نگه داشته و به او اعلام کرده زمانی که به ایران آمدی تسویه حساب می‌کنیم.

فراهانی ۷۵ هزار دلار از مبلغ را برداشته و اعلام کرده این پول بابت حق کمیسیون ایجنتی و هزینه هایی است که برای ویزا و بلیت گابریل و خانواده‌اش انجام داده و قرار بوده گابریل این پول را پرداخت کند که انجام نداده است، سند و مدرک آن هم موجود است.

گابریل پس از اطلاع از این مسئله از فرصت استفاده کرده و نامه ای برای فیفا ارسال کرده، بدون این که اشاره کند چنین وکالتی به مدیر برنامه هایش داده و چنین بدهی به او داشته و ایجنتش پول را برای خودش برداشته، به فیفا اعلام کرده پرسپولیس طلب من را پرداخت نکرده است. گابریل تاکید کرده من فقط ۱۸ هزار دلار از حکم فیفا را گرفتم و فیفا هم بی خبر از همه جا حکم داده و پرسپولیس را تهدید به کسر امتیاز کرده است.

پس از این ماجرا باشگاه پرسپولیس برای فیفا نامه زده و سند توافق گابریل و مدیر برنامه هایش و اعلام کتبی گابریل مبنی بر این که پول را به نماینده ام تحویل دهید را ارسال کرده و رسید پرداختی ۱۲۰ هزار دلاری به نماینده گابریل را هم ارائه کرده است.

از سویی مدیر برنامه های گابریل هم قصد دارد به فیفا نامه بزند و توضیح دهد که ماجرا از چه قرار بوده و در نهایت فیفا تصمیم می‌گیرد که نسبت به ادعای پرسپولیس چه تصمیمی بگیرد و احتمال دارد با این روند پرسپولیس از این مخمصه نجات پیدا کند.

گابریل قصد داشته هزینه ها و کمیسیون مدیر برنامه هایش را به نوعی پرداخت نکند. اگر فیفا به پرسپولیس اعلام کند نماینده گابریل نمی‌توانست پول را خودش بردارد و باید برای رفع اختلافش با این بازیکن و دریافت طلبش شکایت میکرد این مسئله برای پرسپولیس دردسرساز می شود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: 90tv.ir


 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
5 آبان تاریخ برگزاری دادگاه علی کریمی بخاطر اظهارات جنجالی اش
علی کریمی چهره محبوب فوتبال ایران، به دلیل اظهاراتی که در برنامه ۹۰ داشت، با مشکلاتی روبه‌رو شده است و باید به دادگاه برود

 
آخرین اخبار پرسپولیس

X