پرسپوليس با چالش بزرگی مواجه شده است. چالشی به نام تمديد قرارداد بازيكنانی كه قراردادشان رو به پايان است و حالا بازیکنان سه دسته شده اند.

چالش پرسپولیس برای تمدید قرارداد با بازیکنانش

دو فصل قبل علی‌اكبر طاهری قرارداد بازیكنان را شخصاً امضا كرد و برای هر بازیكن، قرارداد دو ساله در نظر گرفت. ابتدای این فصل كه خودش مدیریت باشگاه را برعهده داشت هیچ صحبتی از تمدید قراردادها به میان نیاورد كه اگر آن زمان این اتفاق می‌افتاد، شرایط با امروز كاملاً متفاوت بود و كار به اینجا نمی‌كشید كه هر كس ادعای جدایی از تیم را داشته باشد و یا هواداران را در هاله‌ای از نگرانی بگذارد و همه از یكدیگر بپرسند‌‌ بالاخره چه می‌شود، اینها می‌مانند یا می‌روند؟

دلشوره و عصبانیت برانكو

برانكو قصد داشت چراغ اول را خودش روشن كند به همین خاطر دو بار در جمع بازیكنان از آنها خواست حالا كه شخصاً قراردادش با باشگاه را تا پایان فصل هجدهم تمدید كرده، بازیكنان هم به باشگاه بروند و اقدام به چنین كاری كنند اما به غیر از یك نفر، كسی برای تمدید قرارداد اعلام آمادگی نكرد. هر كس دلیل خاص خودش را داشت اما هیچ‌كس، تمام ماجراها را به برانكو نمی‌گفت. این‌طور شد كه سرمربی سرخپوشان دچار دلشوره از آینده شد و این موضوع عصبانیتش را در پی داشت. برانكوی عصبانی چند بار در مصاحبه‌‌اش گفت: «اگر بازیكنان، جایی بهتر از پرسپولیس سراغ دارند، حتماً از تیم‌مان بروند» و در جمع بازیكنان نیز گفت: «تصورم این بود كه همه شما به باشگاه می‌روید و قراردادتان را تمدید می‌كنید. اگر می‌خواهید از پرسپولیس بروید، من مانع‌‌تان نمی‌شوم. هر كس دلش با تیم نیست، بهتر است ما را ترك كند.»

۳دستگی بین بازیكنان پرسپولیس

حالا بازیكنانی كه قراردادشان به اتمام رسیده، به سه دسته تقسیم شده‌اند. برخی آینده خود را می‌دانند، عده‌ای به دنبال پیدا كردن راهی برای افزایش درآمد هستند و دسته سوم نیز دل‌شان می‌خواهد شانس خود را در كشورها و لیگ‌های دیگری امتحان كنند. این سه دستگی البته احتیاط زیادی بین بازیكنان به وجود آورده و تقریباً هیچ‌كس، حرف دلش را به زبان نمی‌آورد.

دسته اول‌‌؛ كجا بروم از اینجا بهتر؟

دسته اول دل‌شان می‌خواهد در تیم بمانند و قراردادشان را به زودی امضا خواهند كرد. مثلاً محسن ربیع‌خواه در كدام تیم دیگر می‌تواند به اندازه پرسپولیس موفق باشد؟ فرشاد احمدزاده چرا باید از جمع سرخپوشان جدا شود؟ سیدجلال حسینی كه قول داده بود فوتبالش را در پرسپولیس به اتمام می‌رساند، چه دلیلی دارد كه به تیم دیگری برود؟ حسین ماهینی هم كاپیتان سرخپوشان است و چنین وضعیتی دارد. این دسته دل‌شان با تیم است. البته از این گروه یك نفر را می‌بینیم با شرایط خاص‌‌؛ بوژیدار رادوشوویچ كه بارها اعلام كرده می‌خواهد قراردادش را تمدید كند اما گویا مدیران باشگاه از چنین موضوعی هنوز به شكل رسمی استقبال نكرده‌اند كه اگر این‌طور بود، رادو تا به حال با برگه تمدید قراردادش عكس یادگاری منتشر می‌كرد.


دسته دوم‌‌؛ لطفاً ما را تحویل بگیرید

در این دسته، بازیكنانی را می‌بینیم كه دوست دارند بمانند اما به دنبال بالا بردن میزان قراردادشان هستند. آنها چند پیشنهاد خوب از سایر باشگاه‌ها به دست‌شان رسیده ولی ترجیح‌شان این است كه در پرسپولیس بمانند به شرطی كه مبلغ قراردادشان بالا برود، باشگاه بیشتر آنها را تحویل بگیرد، قراردادشان فقط برای یك فصل دیگر تمدید شود، شانس بازی در تركیب اصلی را داشته باشند و خلاصه زمینه‌ای برای خوشگذرانی برای فصل بعد را بسازند. آنها شاید بدقلق باشند و در ابتدا به پیشنهاد تمدید قرارداد «نه» بگویند اما بالاخره نام‌شان به لیست اضافه خواهد شد. آنها هر فصل برای پرسپولیس ناز می‌كنند اما در نهایت در این تیم می‌مانند.


دسته سوم‌‌؛ در جست‌وجوی رؤیا

سه بازیكن پرسپولیس نیز پیشنهادات بسیار خوبی از لیگ‌های دیگر دارند. این سه بازیكن می‌توانند به راحتی از جمع سرخپوشان جدا شده و دنبال رؤیای‌شان خارج از مرزهای كشورمان باشند. آنها می‌توانند به اروپا بروند یا راهی قطر شوند. هم به لحاظ مالی، پیشنهادات‌شان عالی است و هم از نظر فنی، توانایی لژیونر شدن را دارند. محمد انصاری، وحید امیری و صادق محرمی پیشنهاداتی به دست ‌آورده‌اند كه می‌توانند از پرسپولیس بروند. البته هر سه نفر، جدایی یا ماندن را به نظر برانكو گره زده‌اند اما ترجیح‌شان این است كه به دنبال رؤیاهای‌شان بروند. البته علی علیپور، علیرضا بیرانوند و گادوین منشا نیز چند پیشنهاد خوب دارند ولی فعلاً بحث جدایی هیچ كدام از آنها جدی نیست.


درخواست گرشاسبی

بسته ماندن پنجره نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس برای تابستان پیش ‌رو، كمر باشگاه را شكست و كسانی كه مسبب این اتفاق تلخ بودند، حالا هیچ سمتی در باشگاه ندارند. آنها رفتند بدون آنكه مسئولیت‌های‌شان در این شرایط را بپذیرند اما حالا حمیدرضا گرشاسبی در هر اردو به بازیكنان نزدیك‌تر می‌شود تا آنها را ترغیب به ادامه همكاری كند. او یك خواسته مهم از بازیكنان دارد‌‌؛ اینكه قبل از هر انتخابی، در ابتدا با باشگاه مذاكره كنند و اگر راضی به تمدید قرارداد نشدند، برای مذاكره به باشگاه‌های دیگر بروند. به معنای دیگر گرشاسبی می‌خواهد قبل از آنكه انتخاب جدیدی برای سرخپوشان بماند، امضای تمدید قرارداد را از آنها بگیرد. فقط كافی است گرشاسبی، سرِ كیسه را كمی شُل كند و آن وقت ۱۱، ۱۲ بازیكن به سرعت تمدید قرارداد خواهند كرد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X